Megnyílt a regisztráció az idei Smart Factory ConnAction ipar 4.0 konferenciára
Az ipar 4.0 témakörének egyik legjelentősebb hazai eseménye 2023. június 7-8-9. között várja az érdeklődőket Esztergomban.
A negyedik ipari forradalom napról napra formálja és alakítja át a gyártóvállalatok mindennapjait. Az új kihívások folyamatosan új megoldásokat követelnek azoktól, akik hosszú távon kívánják megőrizni versenyképességüket, így a tudásmegosztás szerepe is felértékelődött. A Smart Factory ConnAction konferencia idén is várja azokat, akik fejlődni, tanulni, inspirálódni szeretnének a témában. Az idei fókusztémák az ipar 4.0 bevezetése, a fenntarthatóság és az emberközpontú gyártás (ipar 5.0), valamint az adatgyűjtés és -elemzés (adatokból érték), és többek között az ipari rendszerek mostanában különösen fontos aspektusa, a kiberbiztonság.
3 inspiráló nap az ipar 4.0 jegyében
A Smart Factory ConnAction konferencia az ipar 4.0 témakör egyik legnépszerűbb rendezvénnyé vált az évek során, hiszen az eseményre érkezők első kézből ismerkedhetnek meg a hazai gyártóvállalatok legmodernebb gyakorlataival, legyen szó többek között ipari adatgyűjtésről, analitikáról, automatizációról, vagy az ezekkel kapcsolatos menedzsment kérdésekről. A programok elsősorban a hazánkban működő gyárakban, ipar 4.0 bevezetéséhez kapcsolódó automatizálási, informatikai és telekommunikációs rendszerek használóit szólítják meg, de beszerzések döntéshozói, javaslattevői számára is tartogatnak érdekességeket.
Gyárlátogatások, interaktív workshopok és networking
A tapasztalatszerzést a hazai és nemzetközi vonatkozásban is meghatározó szereppel bíró gyárakban tett exkluzív látogatások és szakértők által vezetett, gyakorlati példákat felvonultató interaktív workshopok is színesítik, mindemellett ez a három nap egyedülálló networking lehetőséget is biztosít: a kiállítók és a vendégek egyaránt találkozhatnak potenciális partnerekkel és hozzáadott értékkel tudják támogatni egymást.
Az idei konferencián jelen lesz a Magyar Vállalatvezetők Üzleti Közösségének (MVÜK) Ipari Klubja is, akik módszertanukkal elősegítik, hogy az ipari vállalatok felsővezetői között gördülékenyebb lehessen a kapcsolatépítés, és még hatékonyabban alapozhassanak meg eredményes együttműködéseket.
Az eseményt az innovatív ipari informatikai megoldásairól, ipari környezetben használatos hálózati kommunikációs eszközök forgalmazásáról és egyedi fejlesztésű termelésirányítási rendszerek fejlesztéséről ismert Com-Forth Kft. csapata szervezi, akik több más hasonló tudásmegosztó rendezvény házigazdájaként már kilencedik alkalommal tűzték ki célul a hazai ipar innovációját a Smart Factory ConnAction konferencia megvalósításával.
"Az ipar 4.0 immáron több mint egy évtizede létező fogalom, és odáig már eljutottunk, hogy azt nem szükséges megmagyarázni, hogy a digitalizáció egy olyan út, amin előbb-utóbb mindenki elindul. Ugyanakkor még mindig nagyon kevés a magát ipar 4.0-nak valló gyár, aminek számos oka van. Mi ezeket az okokat boncolgatjuk, elemezzük az előadások, workshopok és a különböző formátumú beszélgetések során, lehozva ezzel a földre a sokszor túlzottan misztifikált, mások által pedig elbagatellizált ipar 4.0 kifejezést. A digitális forradalom velünk van, de még mindig kevesen tudnak konkrét sikereket felmutatni, ezért létfontosságú, hogy tanuljunk egymástól. Nem véletlen, hogy most már 9. éve is a tudásmegosztás és a networking áll a Smart Factory ConnAction középpontjában" – mondta Bóna Péter, a szervező Com-Forth Kft. ügyvezetője.
Időpont: 2023. június 7-8-9.
Helyszín: Grand Hotel Esztergom****
A folyamatosan bővülő program és regisztrációs felület: http://smartfactory.comforth.hu/
Kapcsolódó cikkek
- Changing reality – az útkeresésre, újratervezésre fókuszálnak a SMART 2023 konferencia előadói
- Idén is megrendezi sikeres konferenciáját a Menedzserszövetség
- XX. Simonyi Konferencia
- 2023 sorsfordító év lesz az üzletembereknek is
- Egy napra beköltözött az e-sport a Magyar Sport Házába
- A káoszmenedzsment az új normális
- Nagy sikerrel zárult a rangos nemzetközi közlekedésbiztonsági konferencia a Széchenyi-egyetemen
- Hogyan tudjuk felkészíteni gyermekeinket a holnapra?
- Egyetemi csapatok és szakmai előadók adtak választ a járműipari kihívásokra a Techtogether 2022-n
- Konferencia az egykori keleti és nyugati blokk tudósait fél évszázada összekötő intézet munkájáról
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Mesterséges intelligencia a marketing szolgálatában
A Microsoft adott otthont a Magyar Marketing Szövetség Marketing Döntéshozók Klubja legutóbbi rendezvényének, mely március 20-án zajlott, és a mesterséges intelligencia marketingben betöltött szerepét és lehetőségeit helyezte középpontba. A rendezvény üzenete az volt, hogy az AI nem csupán a jövő technológiája, hanem már most is olyan eszközként működik, amely jelentősen növeli a marketingmunka hatékonyságát. A Microsoft szakértői gyakorlati példákon keresztül mutatták be, hogyan integrálható az AI a marketing- és értékesítési folyamatokba, elősegítve azok optimalizálását és gyorsítva az üzleti döntéshozatalt.
2026-ra a világ legnagyobb fulfilment áruházává válik a soroksári IKEA
Egy évvel az átfogó felújítás bejelentése után a soroksári IKEA egyesíti azokat az új megoldásokat és fejlesztéseket, amelyeket a legnagyobb lakberendezési kiskereskedő már világszerte tesztelt, és 2026-ra a világ legnagyobb IKEA fulfilment áruházává válik.
Ötgenerációs munkahelyek: Hogyan segíthetik az együttműködést a különböző korosztályok?
A generációs különbségek sokak szerint feszültségekhez, széthúzáshoz és akár konfliktusokhoz is vezethetnek, különösen a munkahelyeken. De vajon elkerülhetetlen, hogy így alakuljon? Hogyan hat az innovációs nyomás a generációk közötti együttműködésre? Problémaként vagy lehetőségként kellene tekinteni a különbözőségekre? Ilyen kérdésekre keresnek választ a Bosch Podcast legújabb epizódjában, ahol Steigervald Krisztián generációkutató és Somogyi András, a Bosch cég humánerőforrásért felelős alelnöke beszélgetnek.
Az E.ON új megoldásai a jövő energiaellátásához
Az E.ON Hungária Csoport jelentős fejlesztéseket hajtott végre a Flex.ON program keretében a Dunántúlon, Pest vármegyében és Budapesten, egy három éves kutatás-fejlesztési program részeként. A projekt célja, hogy a vállalatcsoport képes legyen kielégíteni az ügyfelek növekvő energiaigényét, és lehetővé tegye a napelemes rendszerek szélesebb körű csatlakozását az áramhálózatra. Az új megoldások a helyszínekhez igazodva gyorsabbá, költséghatékonyabbá és rugalmasabbá teszik az energiaellátást. A 2,1 milliárd forintos fejlesztés 39%-át állami támogatás fedezi, míg 61%-át az E.ON biztosította.