Nagydíjak és különdíj az Ecommerce Hungary Konferencián
Közel ötszáz résztvevő töltötte meg a termeket az Ecommerce Hungary Egyesület (ECH) konferenciáján június 6-án és 7-én a visegrádi Thermal Hotelben. A két évtizedes múltra visszatekintő, az online kereskedelem szereplőinek érdekeit védő és a korszerű, digitális értékesítési módokat és eszközöket népszerűsítő egyesület minden év tavaszán kétnapos konferenciát tart. Az idei eseményen a szakma szereplői megvizsgálták a hazai gazdaság és az e-kereskedelmi szektor helyzetét, a technológiai fejlődés trendjeit, a logisztika, a fizetés, a marketing, a piaci kommunikáció eszközeit.
Az ECH idén új Nagydíjat alapított, és az első napot záró gálavacsora előtt két kategóriában hirdetett győztest.
Az Év Digitális Kereskedője díjat a nagyközönség által pelenka.hu-ként ismert, fontos piaci szerepet betöltő, gyors növekedést produkáló Webshop Golobal Kft. kapta meg példamutató kereskedelmi és üzletépítési tevékenységéért. Egy kompetitív piacon a 2021-es 66%-os forgalmi növekedést 2022-ben 104%-os követte egy olyan e-kereskedelmi környezetben, ahol az átlagos növekedés mindössze 8-10% volt.
Az Életműdíjat Ráczné Hegedűs Klára, a Magyar Posta vállalati értékesítési igazgatója vehette át a hazai digitális gazdaság és online kereskedelem fejlődése érdekében végzett sok éves eredményes munkájáért.
A díjakat Bőgel György, az ECH elnöke, Perényi András, a Webshippy igazgatója, valamint Zabari István, az ECH alelnöke adták át. A Nagydíjat támogató Webshippy, a régió egyik leginnovatívabb logisztikai vállalata saját különdíjat is alapított, amivel az eredményes külföldi terjeszkedést jutalmazta. Ezt az idén a több tucat országban értékesítő Geek & Gorgeous Kft. képviseletében Rosenkranz Klaudia vehetette át a díjkiosztó gálavacsorán.
A külföldi terjeszkedés az idei konferencia egyik „vezértémája” volt, nem véletlenül, hiszen a hazai online kereskedelmi vállalkozások itthon egyre erősebb külföldi versenytársakkal néznek szembe. Mindeközben pedig a hazai gazdaság éppen gyengélkedik, a fogyasztás volumene a közelmúltban visszaesett. A koronavírus járvány, majd a jelenlegi recesszió más-más kihívások elé állították a szektort, éppen ezért minden szereplőnek meg kell erősítenie a pozícióját, eredményesen kell versenyeznie és új piacok elérését kell feltérképeznie. Hasznosítani kell a technikai újdonságokat is: nem véletlen, hogy a visegrádi konferencián több előadás foglalkozott a mesterséges intelligencia látványos fejlődésével, az automatizáció előnyeivel. A konferencia résztvevői több technikai újdonságot a gyakorlatban is kipróbálhattak, valamint szakértőkkel beszélgethettek és vitatkozhattak az online kereskedelemben alkalmazható fizetési módokról, versenyjogi és fogyasztóvédelmi kérdésekről, a logisztika szervezéséről és az eredményes piaci munka feltételeiről, eszközeiről.
Kapcsolódó cikkek
- Többé nem akadály a nyelvtudás, az AI megkönnyíti az e-kereskedelmi exportot
- Itt a legnagyobb webáruházak rangsora
- Balogh Petya elárulja, miként adhat szárnyakat a cégeknek a mesterséges intelligencia
- Új fizetési kapu magyar e-kereskedőknek
- 5 digitális tipp a kiskereskedők és az e-kereskedelemben dolgozók számára
- Új e-kereskedelmi partnerprogramot indított a Schneider Electric
- A pandémia után a BNPL szolgáltatások adhatnak új lökést a magyar e-kereskedelemnek
- Új szolgáltatás a műszaki fogyasztási cikkek kiskereskedői és gyártói számára
- Marad vagy múlik az online kereskedelem térhódítása?
- GLAMI: a 12-26 éves korosztály diktál az online divatkereskedelemben
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Adatvezérelt, AI-alapú ügyfélélmény és döntéshozatal: a GBS jövője
Hazánkban több, mint 200 üzleti szolgáltató központ működik, amelyekkel szemben folyamatos elvárás az innováció az anyacégek részéről. A magas követelményeknek való megfelelés érdekében e cégek számára elsődleges fontosságú az olyan új technológiák gyors és hatékony adaptációja, mint a mesterséges intelligencia (AI – artificial intelligence) – a Deloitte szakértői szerint.
Nem féltik az állásukat a ChatGPT-től a magyar újság- és szövegírók
A mesterséges intelligencia hatékonyabbá és könnyebbé teszi a munkájukat, de a szakmájukat a következő években nem tartják teljesen helyettesíthetőnek vele – ez a megkérdezett magyar szövegírók és újságírók általános vélekedése a Corvinus egyetem friss kutatása szerint. A válaszadók önbizalma erős, alkalmazkodóképesebbnek tartják magukat másoknál a területükön.