Banki csalások kivédésére tervezett megoldást a 48-órás programozói verseny győztes csapata

forrás: Prím Online, 2023. december 4. 20:22

A banki azonosításra használt videók manipulációjának kiszűrése mellett a csapatok olyan fontos kihívásokra keresték a megoldást, mint a sugárkezelésre váró rákbetegek hatékonyabb beosztása vagy a városlakók ökológiai lábnyomának csökkentése. Az ötödik alkalommal megrendezett JunctionX Budapest hackathonon 70 országból több mint száz csapat vett részt, közel felük személyesen.

November végén a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem adott otthont Magyarország legnagyobb programozói versenyének, amelyen idén az eddigi legtöbb, 72 befejezett pályamunkát értékelt a szakmai zsűri. A 2-5 fős csapatok a verseny előtt két nappal ismerhették meg a választható kihívásokat, amelyekre 48 órát követően kellett prezentálniuk megoldásukat és a megvalósíthatóságot bizonyító forráskódot. Az egyes kihívások győztes csapatai egyenként 1500 euró, az abszolút győztes csapat tagjai összesen 3000 euró pénznyereménnyel térhettek haza. A verseny népszerűségét a magas összdíjazáson felül annak köszönheti, hogy a technológiai projekteknek valódi, akár több millió ember életét érintő problémákra kell piacképes megoldást prezentálniuk.

 

 

A versenyzők idén az Intuitech digitalizációs stúdió, a Varian orvostechnológiai vállalat és a szervező CraftHub által hozott kihívások közül választhattak. A Siemens Heathineers részeként működő Varian kihívásának győztese a RadioCareSync csapat lett, akik egy olyan alkalmazást dolgoztak ki, amely megkönnyítené és összehangolná az orvoscsapatok munkáját a sugárkezelésre váró rákbetegek kezelési tervének összeállításában az adminisztrációs feladatok csökkentésével, a betegek egyedi igényeinek figyelembevételével, a rendelkezésre álló eszközök kihasználásának optimalizálásával és egy ágyfoglalási és értesítési rendszer bevezetésével.

 

 

Az abszolút győztes, a Polyp HUB az Intuitech digitalizációs stúdió kihívására készített alkalmazást a deepfake-videók kiszűrésére. A személyiség azonosítására használt videók manipulációja komoly biztonsági kockázatot jelent a banki szektorban, ezért kiszűrésük alapvető fontosságú. Az alkalmazás speciális algoritmusokat használ a felvétel elemzésére, emellett egy innovatív ötletként a fej természetes mozgási mintáit használja a valódi és hamisított felhasználók megkülönböztetésére. Az abszolút győztes díját a Varian orvostechnológiai vállalat szponzorálta.

 

 

Idén a szervező CraftHub is kihívások elé állította a versenyzőket. A fenntarthatósági kihívás olyan ötleteket keresett, amelyek környezettudatosabb viselkedésre motiválják a városlakókat és a vállalatokat. A kihívás győztese, a WasteWiz csapat játékos alkalmazása a mesterséges intelligencia által vezérelt tárgyfelismerő modellel és automata szelektívszemétgyűjtő-keresővel segítené a felhasználókat a tudatosabb hulladékgyűjtésben. A szervező másik kihívása a telekommunikációs cégek számára keresett megoldást a fiatal felnőttek érdeklődésének felkeltésére és márkahűségének építésére. A győztes TELLYOU csapat alkalmazásával a felhasználók saját avatárjukat hozhatnák létre és fejleszthetnék szórakoztató felmérések, beszélgetések segítségével. Ezáltal személyre szabott, interaktív tartalmakat kaphatnak, amelyek túlmutatnak a tipikus mesterségesintelligencia-alapú társalgáson.

 

 

A hibrid verseny fizikai helyszínén, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen több mint 300, az online térben több mint 100 versenyző vállalta a 48-órás megmérettetést. A csapatok munkáját idén is a szervezők, a partnerek és a szponzorok szakemberei segítették. A CraftHub szervezői továbbá csapatépítő játékkal és egy Design Thinking workshoppal is készültek a helyszíni versenyzők számára.

 

„A JunctionXBudapest a résztvevők számára a közös fejlődés, az újító megközelítések és a legújabb trendek gyakorlatba ültetésének lehetőségét kínálja egy támogató, nemzetközi, szakmai közegben” – mondta Varga Károly, a CraftHub egyik alapítója. „A verseny ugyanakkor kiváló bemutatkozási lehetőség a fiatal tehetségek számára, így nem titkolt célunk, hogy a jövőben a támogató partnereink a díjazásokon felül konkrét állásokat, megbízásokat is kínáljanak a jövőbeni szakembereknek” – tette hozzá a szervező.

 

Az idei rendezvény további támogató partnerei a Lufthansa, HR partnere az EPAM volt, a helyszínen a Watt energiaitalok, a Nissin Cup Noodle és a Subway termékekkel támogatták a versenyzőket.

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Idén Kő Róbert, a Dorsum Zrt. alapítója nyerte el a Gyurós Tibor-díjat

Idén is a MENTA konferencia keretében adta át az IVSZ – Digitális Vállalkozások Szövetsége az egykori elnökéről, Gyurós Tiborról elnevezett Év menedzsere-díjat. A 2024-as díjazott Kő Róbert, a fintech megoldásaival a nemzetközi piacokon is jelen lévő magyar vállalat, a Dorsum Zrt. alapítója, igazgatósági elnöke. 

2024. szeptember 20. 20:34

Az iPhone csúcstelefonja mostantól hazánkban is elérhető

A várva-várt iPhone 16 termékcsalád szeptember 20-án hivatalosan is megérkezett a boltok polcaira. A legújabb iPhone 16, iPhone 16 Plus, iPhone 16 Pro, iPhone 16 Pro Max telefonok mellett az Apple ezen a napon dobja piacra az Apple Watch Series 10 óráját, valamint az AirPods 4 fülhallgatók két új verzióját is. Az okostelefon-technológia élvonalába tartozó újgenerációs termékek a mai naptól megvásárolhatók az iSTYLE hazai Apple Premium viszonteladói hálózatában.

2024. szeptember 20. 18:28

A Sony 1000X széria már elérhető füstös rózsaszín színben is

A Sony bejelentette a díjnyertes 1000X zajszűrős fej- és fülhallgató termékcsalád legújabb tagjait. A WH-1000XM5 fejhallgató és WF-1000XM5 zajszűrős fülhallgató mostantól füstös rózsaszín színben is kapható. Ez a szín a rózsaszín árnyalat és az elegáns tónus révén új lehetőségeket kínál az egyedi stílus kiegészítéséhez, így a hangzásjavító divat alapdarabjává válik!

2024. szeptember 20. 16:43

Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja

A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.

2024. szeptember 20. 14:55

24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra

Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért. 

2024. szeptember 20. 13:17

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban

2024. szeptember 17. 11:37

Techóriások özönlöttek a Városligetbe

2024. szeptember 13. 17:00

Belföldön az elmúlt 2 évben megduplázódott a nyári adatforgalom

2024. szeptember 9. 13:10

Megújult fizetési felülettel erősíti tovább pozícióját az online fizetési piacon a Barion

2024. augusztus 25. 15:34