Együttműködési megállapodást kötött a Delta és az evosoft
Több hónapos előkészítés után írt alá együttműködési céllal szándéknyilatkozatot a Delta Systems Kft. és az evosoft Hungary Kft. Az elmúlt időszakban a legmodernebb platformok és dobozos rendszerek integrációját igénylő megoldásokon túl egyedi fejlesztéseket is magukban foglaló megrendelések egyre gyakoribbá váltak a piacon. Magyarország egyik legnagyobb rendszerintegrátora és Magyarország egyik vezető ipari szoftverfejlesztője mostantól egymás támogatását élvezve sokkal magasabb hozzáadott értékű informatikai fejlesztéseket lesz képes végrehajtani, így növelve versenyelőnyüket a hazai és nemzetközi piacon.
A járványhelyzet világszerte felpörgette az informatikai fejlesztéseket, a digitális transzformáció kényszerében egyszerre dolgozta le hátrányát, vagy éppen ugrott versenytársai elé minden közület vagy közintézmény. Legyen szó az oktatásról, az államigazgatásról, a kereskedelemről, az árumozgatásról, vagy éppen a termelő és szolgáltató szektorokról, gyorsabb átfutással döntöttek az informatikai fejlesztések megrendeléséről és kivitelezéséről, mint korábban.
A post-covid periódus új helyzetet teremt: összetettebb, előremutatóbb fejlesztések kerülnek terítékre, ráadásul a finanszírozási környezet nehézsége és a romló növekedési kilátások miatt megfontoltabbak a megrendelők, a beruházók eredményelvárásai pedig szigorúbbak. Mindeközben az innováció újabb lendületet vett: új fogalmakkal ismerkednek a döntéshozók, számos területen a prototípusok a hétköznapi fejlesztések közé kerültek át.
Ez a piaci környezet hívta életre a Delta és az evosoft együttműködését. Korábban a rendszerintegrátorok a beszállítói partnerek legszélesebb körének kialakítására törekedtek, abban a reményben, hogy egy adott ügyféligény kiszolgálásához biztosan akad megfelelő kész megoldás a palettáról. Ma már a rendszerintegrátorok csak akkor tudnak a piacon sikeresek lenni, ha az ügyfelek igényeit a korábbinál alaposabban megismerik, és nem ódzkodnak a rendszerelemek helyes összerendezésén túl egyedi szoftverfejlesztést is javasolni, ehhez pedig szűkebb, de bizalmi partneri körrel érdemes inkább dolgozni. Eközben a fejlesztők azzal a problémával szembesültek, hogy szükségük van a megrendelők helyes kiszolgálásához olyan harmadik félre, aki interfészként szolgál, elvégzi a projektmenedzsmentet, kapcsolatot tart a megrendelővel, végigvezeti a fejlesztés rögös útján, és nem utolsósorban a további beszállítói partnerekkel is összehangolja a munkát.
A Delta Technologies Nyrt. révén a tőzsdén is képviselt Delta Csoport jelenleg az egyik legnagyobb informatikai rendszerintegrátor Magyarországon, mintegy 250 alkalmazottat foglalkoztat, és 300 beszállítói partnerrel áll kapcsolatban az ügyfelei legmagasabb szintű kiszolgálásához. A Delta vállalatmérettől függetlenül, teljes körű informatikai infrastruktúra megoldásokat kínál ügyfeleinek; ez magában foglalja a teljes architektúra tervezést, a hálózati megoldások és hardverkomponensek tervezését és telepítését, az alkalmazások integrációját és az infrastruktúra kezelését. Ügyfelei a magyar gazdaság széles skáláját ölelik fel, de az államigazgatás, az egészségügy és az oktatás területén is számos referenciaértékű projekttel büszkélkedhet, ráadásul ezek várhatóan jelentős növekedést fognak produkálni a következő években.
Az evosoft Hungary Kft. a hazai informatikai piac meghatározó szereplője. A Siemens Advanta stratégiai partnereként 28 éve dolgozik olyan világszínvonalú termékeken, amelyek az emberiség és a körülöttünk lévő világ kihívásaira adhatnak választ. Mindezt olyan területeken, mint az ipari automatizálás és hajtástechnika, az orvostechnika, az elektromos autók, az ipari rendszertesztelés, az energetika és digitalizáció terén. Dinamikus fejlődésének köszönhetően ma már több mint 1800 fő dolgozik budapesti székhelyén, valamint miskolci és szegedi telephelyén.
„A Delta célja, hogy a régióban meghatározó Ipar4.0 szereplővé váljon, ennek érdekében a világ legkiemelkedőbb technológiai megoldásokat kínáló cégeivel dolgozik együtt. A teljeskörű projekttervezési és megvalósítási feladatokat a kkv-k és nagyvállalatok számára is egyedi, komplex megoldásokkal érjük el. Bizakodva nézünk az evosofttal közös fejlesztések elé, hiszen olyan partnerre leltünk személyükben, akikkel sokkal magasabb színvonalon teljesülhetnek megrendelőink elvárásai” – mondta el az együttműködési megállapodás aláírása kapcsán Ujhegyi András, a Delta Systems Kft. üzletfejlesztési és stratégiai igazgatója.
Kapcsolódó cikkek
- Az Intel stratégiai megállapodást kötött a Rockchippel
- Egyesült a WTS Klient és a Finacont
- Új fokozatba kapcsolt Magyarországon a Schneider Electric
- Ismét bekerült a DJSI World indexbe az LG
- Magyar vállalkozás válhat a közép-európai térség legerősebb piaci szereplőjévé
- A Kyndryl a 2023-as év Felelős Munkaadója Magyarországon
- 130 éves lett a Pátria Nyomda
- Daradics Kinga az eMAG Magyarország új ügyvezetője
- Globális innovációs központot nyitott Üllőn a Lenovo
- Az Epson 100%-ban megújuló villamosenergia használatára áll át egész Európában
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Okos klímatechnológia a jövő otthonaiban
A Samsung részt vesz az ISH 2025 rendezvényen, amely március 17. és 21. között zajlik Frankfurtban, és amely a világ vezető szaniter-, fűtési és légkondicionáló (HVAC) ipari szakkiállítása. A vállalat innovatív megoldásokat mutat be, amelyek célja a kényelmet és az összekapcsolhatóságot javítani lakossági és kereskedelmi környezetekben.
A Wolt és a Yettel együttműködése: Mobiltelefonok és tartozékok egy kattintásra
A Yettel új értékesítési csatornát nyitott: elsőként a hazai mobilszolgáltatók közül a Wolt alkalmazásán keresztül is rendelhetők feltöltőkártyás mobiltelefonok, SIM-kártyák és különféle tartozékok a Yettel üzletekből.
A Xiaomi történelmi pénzügyi eredménnyel zárta a 2024-es évet
A Xiaomi Corporation közzétette a 2024. december 31-én zárult pénzügyi évre vonatkozó, auditált konszolidált eredményeit. A Csoport negyedéves bevétele először lépte át a 100 milliárd jüant a 2024. évi negyedik negyedévben, miközben az éves és negyedéves teljesítménye meghaladta a piaci várakozásokat. A Xiaomi éves árbevétele 35%-kal nőtt az előző évhez képest, és elérte a 365,9 milliárd jüant, míg a korrigált nettó nyereség 41,3%-kal, 27,2 milliárd jüanra emelkedett. A 2024 negyedik negyedévében a teljes árbevétel 109 milliárd jüanra nőtt, ami 48,8%-os növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest, miközben a korrigált nettó nyereség 69,4%-kal, 8,3 milliárd jüanra emelkedett, így jelentősen túlteljesítette a piaci várakozásokat.
Sintra AI: Az új digitális asszisztens
A mesterséges intelligencia (AI) ügynökök egyre több területen jelennek meg, céljuk pedig a mindennapi munka megkönnyítése. A Sintra AI, egy új platform, azt ígéri, hogy segít automatizálni a napi feladatokat, így csökkentve az adminisztratív terheket. De vajon érdemes belevágni?