Debreceni üzleti csúcstalálkozót szervez a PwC
Debrecen legnagyobb üzleti csúcstalálkozóját szervezi meg a PwC április 9-én a Kelet-magyarországi régió közép- és nagyvállalati szereplői számára. Az eseményen két kiválósági díjat osztanak ki olyan cégvezetőknek, akik kiemelkedő eredményekkel járultak hozzá a térség gazdasági fejlődéséhez.
A „Business Forum 2024” című rendezvény hagyományteremtő céllal jön létre. Minden év tavaszán aktuális üzleti kérdések lesznek terítéken, a résztvevőket a régióban működő hazai tulajdonú, valamint nemzetközi vállalatok vezetői, tulajdonosai és meghívott előadók alkotják majd. Az esemény egyedülálló lehetőséget kínál az üzleti élet képviselőinek az egymástól való tanulásra, valamint a szinergiák építésére.
A rendezvény délutáni workshopjai a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK), az Amerikai-Magyar Kereskedelmi Kamara (AmCham), valamint a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Hajdú-Bihar vármegyei szervezetével (VOSZ) együttműködésben jönnek létre.
Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata és a PwC Magyarország március 19-i közös sajtóeseményén Papp László, Debrecen város polgármestere arról az új megközelítésről beszélt, amit Debrecen városa 2015-ben indított el: ez egyrészt egy strukturált ipar és gazdaságfejlesztési stratégia megvalósítására, másrészt átfogó befektetés-ösztönzési tevékenységekre épül. Kelet-Európai viszonylatban a legnagyobb ipari park fejlesztése és ipari park infrastruktúra kialakítása kezdődött a városban. Ebbe a dinamikusan fejlődő ökoszisztémába csatlakozott tavaly év végén a PwC, mely az irodanyitását követően már számos üzleti eseményt szervezett Debrecenben, megszólítva ezzel hazai tulajdonú és nemzetközi közép- és nagyvállalatokat egyaránt.
„Debrecen globális szereplővé nőtte ki magát és egy perspektivikus növekedés elé néz. Nagyon fontos ezért, hogy értékeljük az elmúlt tíz évet, és ne csak a fejlődésre, hanem a kihívásokra is találjunk válaszokat, illetve emeljük ki azokat, akik fontos szereplői voltak a térség gazdasági fejlődésének. Remélem, hogy ez a fórum egy olyan találkozó lesz a jövőben, ami folyamatosan naprakészen tart minket az üzleti és a gazdasági életben.” – hangsúlyozta Papp László.
„A konferencia önmagában kiemelt figyelmet irányít a régióra egy globális nagyvállalat részéről, és ez a hagyományteremtő jelleggel útjára indított csúcstalálkozó már az első alkalommal leteszi névjegyét a helyi gazdasági szereplők asztalára. Találkozási pont lesz a lokális gazdaság és a helyi regionális gazdaság szereplői, valamint a Debrecenbe és környékére települt multinacionális vállalatok vezetői számára, és általa lokálisan és globálisan is képesek leszünk a folyamatokat modellezni, rájuk tekinteni és azokat jobban megérteni.” – tette hozzá a polgármester.
Lőcsei Tamás, a PwC Magyarország vezérigazgatója elmondta: „November 14. óta – ekkor érkezett meg a PwC Debrecenbe – több fontos helyi rendezvényen vagyunk túl és ezt megkoronázandó, ahogy polgármester úr is említette, szeretnénk minden tavasszal a régió üzleti életének színe-javát felvonultatni a városban, hogy az üzleti világ szereplői tanulhassanak egymástól akár nemzetközi, akár hazai vállalatról van szó. Fontos, hogy a bizalom és a minőség alapelvei mentén segítsük a már működő és az újonnan megérkező gazdasági szereplők felkészülését a folyamatosan változó környezetre. Jelenlétünkkel elősegítjük a párbeszédet az üzleti élet és az oktatás között, támogatjuk a nők üzleti életben betöltött szerepét és hozzájárulunk a hátrányos helyzetű csoportok érvényesüléséhez.”
A cégvezető a térség üzleti és gazdasági potenciálját ecsetelve utalt a PwC 13. Magyarországi Vezérigazgató Felmérésére, melyben 31 kelet-magyarországi vállalatvezető is részt vett (a válaszadók 10%-a). A kutatás régiós eredményeit az áprilisi eseményen ismertetik majd.
Lőcsei Tamás a mai sajtótájékoztatón bemutatta azt a régióra alapított két díjat is – „Üzleti Életért Kiválóság Díj 2024”, valamint „A Jövő Vállalata Kiválóság Díj 2024” –, melyeket az üzleti fórumon fognak átadni.
„Azt gondolom, hogy Debrecen gazdasága olyan mértékben növekszik, olyan mértékben változik és olyan mértékben lesz meghatározója az ország gazdaságának, hogy ezekre az elismerésekre különösen nagy szükség van, főleg ilyen változó gazdasági környezetben.” – reflektált a díjak bejelentésére Debrecen polgármestere.
Kapcsolódó cikkek
- ESG nélkül kivet az üzleti világ? Válj felelős vállalattá!
- Webáruházi trendek – 2024. Hogyan szerezzünk új vásárlókat?
- Mitől lesz értékálló a cégvagyon? Befektetve, hasznosítva, fialtatva, kiszervezve!
- Csökkenő vezérigazgatói félelmek, óvatos bizakodás 2024-re
- A villamosenergia-tárolás kaput nyit a zöldebb jövő felé
- Átadták Az Év Leginspirálóbb Vezetője Díjat
- Építsük be a cégbe az MI-t! Kevesebb idő, költség, több eredmény!
- Támogatási dömping az agráriumnak! Kicsiknek, nagyoknak bőven jut!
- Digitális átalakulással őrizhető meg az agrárium versenyképessége
- Biznisz az ingatlanban – 2024. Készüljünk a felpörgésre!
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.