Az ABB és a Cleanwatts együttműködési megállapodást írt alá
Az ABB, a villamosítás és automatizálás globális technológiai vezető vállalata és a Cleanwatts Digital s.a. (Cleanwatts), az összekapcsolt, fenntartható energiaközösségekben alkalmazott MI-alapú energiamegosztás szoftvermegoldásainak szolgáltatója bejelentette, hogy együttműködési megállapodást kötöttek a közösségek és épületek energiahatékonysági és energiagazdálkodási technológiáinak fejlesztésére.
• A MI-ra alapozott energia-megosztási platformot integrálják az ABB energiagazdálkodási technológiájába.
• A partnerség célja az alacsonyabb költségek elérése, az energiafelhasználási adatok vizuális megjelenítésének és hatékonyságának javítása, az energia megosztása és rugalmassága, valamint a megújuló energia-közösségek felhasználói kényelme.
• A két vállalat együttműködési megállapodást írt alá közös megoldások kidolgozására.
Az együttműködés Európa kulcsfontosságú piacain megvalósítandó projektek kivitelezésére összpontosít, valamint arra, hogy a felhasználók és az ingatlanüzemeltetők számára intelligens felügyeleti és vezérlési megoldásokat nyújtsanak a hatékony és fenntartható energiafelhasználás céljára.
A két vállalat olyan megoldásokat fog kifejleszteni, amelyek a Cleanwatts fejlett energia-megosztási platformját kombinálják az ABB kiemelkedő minőségű energiamenedzsment technológiájával, többek között az InSite energiamenedzsment-rendszerrel, az energiafogyasztásmérőkkel, az érzékelőkkel és az EV-töltőkkel. A két fél képességeinek kihasználásával mindkét vállalat egységes és skálázható megoldást kínál majd a megújuló energiatermelés, az energiatárolás és az energiahatékony működés összehangolására.
Az együttműködés jelentős előnyökkel jár az energiaközösség tagjai számára, többek között a saját termelésű megújuló energia optimalizált fogyasztása révén alacsonyabb energiaköltségekkel, a villamosenergia-csatlakozási díjak csökkentésével és a villamosenergia-csúcsok minimalizálásával, valamint a megújuló energiaforrásokkal működő berendezések – beleértve az energiatárolást is – hatékonyságának és teljesítményének növelésével. Lehetőség nyílik a helyi energiafelhasználás zökkenőmentes kezelésére, az eszközök és a terhelések szabályozására, a keresletre való reagálást ösztönző eszközök alkalmazására és az energiakereskedelmi megoldásokhoz való hozzáférésre.
„Az együttműködés keretében a két fél olyan, az ABB energiagazdálkodási technológiáját a Cleanwatts MI-alapú energia-megosztási platformjaival ötvöző közös megoldást kínál, amely a kulcsfontosságú piacokon jelentős előnyöket nyújt a közösségeknek és a lakosoknak egyaránt” – mondta Laura Socci, az ABB Energy Distribution Digital Solutions részlegénél dolgozó globális portfóliómenedzser. „Ez a mérföldkőnek számító partnerség a legfejlettebb energiagazdálkodás-optimalizálási megoldásokat kínálja az energiaközösségek vezetőinek és befektetőinek egyaránt.”
„Elkötelezettek vagyunk a közösségek és az iparágak fenntartható és hatékony jövő felé történő átalakítása iránt. Ez a partnerség lehetővé teszi számunkra, hogy szoftvermegoldásainkat az ABB energiagazdálkodási portfóliójával fejlesszük, és ezzel olyan zökkenőmentes integrációt hozzunk létre, amely optimalizálja az energiafogyasztást és elősegíti a fenntarthatóságot” – nyilatkozta Luisa Matos, a Cleanwatts vezérigazgatója. „Együtt fogjuk alakítani a fenntartható energetika jövőjét, forradalmasítjuk az energiagazdálkodást, és élen járunk az energetikai átmenetben.”
A partnerség bejelentésére azt követően került sor, hogy az ABB, a Cleanwatts és más technológiai cégek együttműködtek abban a projektben, amelynek keretében eszközöket és megoldásokat szállítottak a Stockholm közeli Brobyholmban megvalósult „energy-smart” település lakosai számára az energiafelhasználás egyszerű és intelligens kezeléséhez. A projektről további információ ezen a linken érhető el: https://new.abb.com/news/detail/109794/energy-smart-high-tech-living-sustainability-cost-effectiveness-and-comfort-are-combined-at-brobyholm-smart-community
Kapcsolódó cikkek
- Kihirdették az Európai Unió mesterséges intelligenciáról szóló rendeletét
- A Lenovo lett a PC piac legnagyobb nyertese 2024 első félévében
- A világon elsőként magyar betegek számára lesz elérhető az MI által támogatott, élő, 3D-s kapszula-endoszkópiás vizsgálat
- Az ABB felavatta új energiahatékony gyárát Belgiumban
- Az ABB új megoldást vezet be a sörgyártás hűtési fázisában
- A felújított ABB-robotok ragyogó kilátásokat kínálnak a német motorkerékpár-gyártónak
- Az ABB az elektromos buszokhoz készült, energiahatékony motor- és invertercsomagot vezet be a piacra
- Az ABB célja a nettó zéró kibocsátású gyártás a bulgáriai Rakovszkiban lévő üzemében
- Az ABB Robotics és a koreai Pulmuone az MI-alapú automatizálás alkalmazásának lehetőségeit vizsgálja
- Stratégiai együttműködési megállapodást kötött az Alstom és a Miskolci Egyetem
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.