A Xiaomi bemutatta az alapvető kulcstechnológiákon alapuló fenntartható fejlődési stratégiáját

forrás: Prím Online, 2024. november 14. 11:42

Az ENSZ Éghajlatváltozási Keretegyezményében résztvevő államok konferenciáján (COP29), mint az év legjelentősebb klímacsúcsán a Xiaomi Corporation (továbbiakban „Xiaomi” vagy a „Csoport”) – a fogyasztói elektronikai termékek és okoseszközök globális, vezető gyártója, amely az Internet of Things („IoT”) platform által összekapcsolt okostelefonokra és okoshardverekre épül – bemutatta a fenntartható fejlődést célzó stratégiáját, amely alapvető kulcstechnológiáin alapul. A vállalat emellett ismertette legújabb szén-dioxid-menedzsmenttel kapcsolatos fejlesztéseit a „Human x Car x Home” okos ökoszisztémájában, ami egy újabb stratégiai lépés a Xiaomi számára a klímakormányzás területén.

A konferencia Kínai Pavilonjában tartott beszédében Alain Lam Sai-wai, a Csoport alelnöke és pénzügyi igazgatója, aki egyben az Airstar Digital Technology elnöke is, részletes elemzést nyújtott a Xiaomi legújabb, alapvető technológiái által vezérelt fenntartható fejlődési stratégiájáról. Rámutatott, a Xiaomi célja, hogy mindenki számára hozzáférhetővé tegye a mesterséges intelligenciát, fenntartható fejlődést valósítson meg ökoszisztémájában, és felelősséget vállaljon alapvető technológiáiért. A Xiaomi elkötelezett a „Human x Car x Home” okos ökoszisztéma stratégiája mellett, amelynek célja, hogy alapvető technológiái és a mesterséges intelligenciával kapcsolatos innovációja révén fenntartható, okos életmódot kínáljon a fogyasztóknak. „Az okosgyártás, az Al-innováció és az új kiskereskedelmi modelljeink révén az okos ökoszisztémánkban a Xiaomi nemcsak termelési hatékonyságát és méretgazdaságosságát növelte, hanem ellátási lánca integrációját és hatékonyságát is javította, ezzel optimalizálva az erőforrások felhasználását és az energiafogyasztási arányokat” – mondta Alain Lam Sai-wai. 

 

Az Al integrálása alapvető technológiákkal a zöld innováció gyakorlati alkalmazásáért

 

Lam beszédében bemutatta, hogyan használja a Xiaomi a „Human x Car x Home” okos ökoszisztéma stratégiáját azt célozva, hogy alacsony szén-dioxid-kibocsátású, hatékony és intelligens életmódot biztosítson, valamint hogy technológiái révén támogassa az ESG-innovációt. A Xiaomi HyperMind okos platform intelligensen állítja be az otthoni környezetben használt eszközök – például a légkondicionálók és a hűtők – működési módját. Az okosfelügyelet és beállítás gondoskodik arról, hogy minden háztartási készülék viszonylag alacsony energiafogyasztás mellett működjön, ezáltal egyszerre kínál okos, kényelmes és alacsony szén-dioxid-kibocsátású élményt a fogyasztóknak. A Xiaomi alapvető technológiái révén egyensúlyt teremt a kényelem és a környezeti hatások között.

 

 

A Xiaomi okosgyártási rendszere kulcsfontosságú területeken magas fokú automatizáltságot ért el. A Xiaomi EV gyára saját fejlesztésű „Hyper Intelligent Manufacturing Platform” („Hyper IMP”) rendszerét alkalmazza, amely az egész okosgyártási folyamatot hatékonyabbá teszi – a termelésirányítástól kezdve az autonóm optimalizáláshoz szükséges részletes beállításokig. Ez egyrészt jelentősen növeli a termelés hatékonyságát, másrészt pedig csökkenti az erőforrás-felhasználást a gyártás különböző szakaszaiban. A Xiaomi SU7 sorozat idén elnyerte a Kínai Autóipari Technológiai és Kutatóközpont „Low-Carbon Leader” díját. A jármű alacsony szén-dioxid-kibocsátásának titka a fejlett technológiai képességeiben rejlik. Például a Xiaomi SU7 sorozat légellenállási együtthatója jelenleg világviszonylatban is a legalacsonyabb a sorozatgyártású szedánok között, ami jelentősen csökkenti az energiafogyasztást és a karbonkibocsátást működés közben. A Xiaomi SU7 Max modell 800 V-os szupergyors töltési technológiát támogat, amely javítja a töltési hatékonyságot. Az intelligens és automatizált technológiák támogatásával a Xiaomi járművei pontosabb energiamenedzsmentet valósítanak meg, és optimalizálják a vezetési módokat, így csökkentik az energiapazarlást és minimalizálják a környezeti terhelést.

 

A "Human x Car x Home" intelligens ökoszisztéma karbonkezelési szabványának létrehozása az iparág alacsony szén-dioxid-kibocsátású átalakulásának vezetése érdekében

 

Az előadáson a Xiaomi bemutatta a "Human x Car x Home" okos ökoszisztéma karbonkezelési rendszerére vonatkozó szervezeti szabványát. Az októberben kidolgozott irányelv az első, amely a "Human x Car x Home" okos ökoszisztémában működő vállalatok számára fogalmaz meg szén-dioxid-kezelési kritériumokat. Fő célja, hogy segítsen a vállalatoknak hatékonyan kezelni a karbonkibocsátást, másodlagos célja pedig az, hogy elősegítse az új, minőségi termelési erőforrások létrehozását az AI alapú szén-dioxid-kezelés segítségével. A szabvány elősegíti a vállalatok szén-dioxid-kezelésének átalakítását, a karbonkibocsátás csökkentését az értékláncon keresztül, és támogatja a fenntartható gazdasági és társadalmi fejlődést.

 

A fenntartható fejlődés megvalósítása az alapvető technológiák által 

 

A Xiaomi tavaly bejelentette azt a stratégiát, amely az alapvető technológiákra és az emberiség számára hasznos technológiákba történő hosszútávú befektetésre összpontosít. Az ESG (környezeti, társadalmi és irányítási) gyakorlatok kulcsszerepet játszanak ezen stratégia megvalósításában. A Xiaomi hosszútávú sikere nemcsak a rövidtávú pénzügyi eredményektől függ, hanem a környezettel, a társadalommal és a kormányzattal fennálló harmonikus kapcsolatától is. A Xiaomi továbbra is a technológiai fejlődést tekinti alapértékének, előtérbe helyezve működésében a szén-dioxid-mentességet olyan intézkedésekkel, mint az energiahatékonyság növelése, tiszta energia alkalmazása és az okosgyártás innovációja. A Xiaomi aktívan vezetni fogja az alacsony karbonkibocsátást célzó transzformációt és az egész értéklánc frissítését annak révén, hogy zöldebb, okosabb és fenntarthatóbb termékeket és szolgáltatásokat biztosít a fogyasztók számára. A Xiaomi csapata együtt dolgozik egy jobb, alacsony karbonkibocsátású jövő megteremtésén. 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Így hat a mesterséges intelligencia az energiafelhasználásunkra

A mesterséges intelligencia (MI) egyre szélesebb körű alkalmazása jelentősen megnöveli a villamosenergia-fogyasztást, ugyanakkor a technológia segíthet is abban, hogy hatékonyabban használjuk fel az energiát. A Schneider Electric Fenntarthatósági Kutatóintézetének (SRI) két új tanulmánya lehetséges forgatókönyveket és már bevált jó gyakorlatot mutat be.

2024. december 12. 19:27

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32

Először készült felmérés a magyarországi retail media helyzetéről

2024. december 6. 18:14

Változások a Magyar Telekom felsővezetésében

2024. december 4. 13:04