Magyarország 1999-2000: Informatikai cégek ellen is történtek törvénytelen kémkedések
Megfigyelte például a KFKI Csoport több cégét is. Buzgón tanulmányozta a KFKI Számítástechnikai Rt. állományait, és - annak ellenére, hogy ez már csak nevében KFKI-cég, egy jó ideje semmi köze a KFKI Csoporthoz - kutakodott a KFKI Direkt Kft. adataiban is. De nem volt rest a Nokia készülékek forgalmazásával foglalkozó Mobil Ask Műszaki Szolgáltató Kft.-vel kapcsolatos információkat sem lekérni.
Egy másik, az APEH számítógépes hálózatával kapcsolatos ügy, az 1998. októberi hosszú bájtok éjszakája kapcsán 2002. november 6-án szignált APEH-jelentésben, mely cáfolja a hosszú bájtok éjszakájának létezését, egyébként többek között az áll: "Megállapítható, hogy az adóhatóság alaptevékenységétől eltérő munkát végző dolgozók részéről nem történt lekérdezés. A megadott adóalanyok adatait lekérdező ügyintézők tevékenységében az adatvédelmet, illetve a célhoz kötöttség elvét sértő visszaélés nem történt."
Nem sokkal később azonban, a tehát nem létező hosszú bájtok éjszakája után, 1999-ben és 2000-ben az APEH honlapján lévő hír szerint mindenképpen történtek furcsa lekérdezések az informatikai rendszerben. Ekkor került sor az ominózus - a KFKI-cégek és a Mobil Ask iránti - lekérdezésekre is. A nevük nyilvánosságra hozatalát engedélyező, megfigyeltek listája a www.apeh.hu címen is olvasható.
Kapcsolódó cikkek
- Megújult az adóhatóság internetes oldala
- Változások az internetes adózásban
- Európai módon védett tanúk
- Együttműködési megállapodás a jogvédő szervezetek és az APEH között
- Az elektronikus aláírás ügyében PM állás foglalásra vár az APEH
- A szolgáltató felelős a hamis e-mailért
- Csoportos bírósági perek indulnak a Vodafone (VRAM Rt.) ellen
- 1 milliárd dollárra perelik az AOL-t bennfentes kereskedelem miatt
- A miniszterelnök egyetért Rácz Zsolt menesztésével
- Kovács Kálmán kezdeményezte Rácz Zsolt felmentését