RIAA: A szolgáltatók fizessenek a fájlcseréért
A lemezkiadók most a forrásánál próbálják megszüntetni a problémát: Az internetszolgáltatókat (ISP-ket) veszik célba. "Sokkal jobban felelősségre fogjuk vonni az internetszolgáltatókat" - mondta Hilary Rosen, a Recording Industry Association of America (RIAA) elnök-vezérigazgatója a napokban megrendezett franciaországi Midem zenei konferencián.
"Nézzünk szembe vele. Ők is tudják, hogy azért mutatkozik ilyen nagy igény a broadband (szélessávú) internet-hozzáférések iránt, mert rengeteg zene, és videó érhető el az online fájlcsere hálózatokon" - mondta Rosen. A vezető szerint elképzelhető egy olyan megoldás a problémára, amely szerint az internetszolgáltatók egy meghatározott illetéket fizetnének az online fájlcserét végző felhasználók után. A társaságok ezt az illetéket aztán az online fájlcserét folytató felhasználóknak számláznák ki.
Mint azonban Mario Mariani, az Európa harmadik legnagyobb internetszolgáltatójaként ismert Tiscali digitális médiával, és hozzáféréssel foglalkozó elnökhelyettese elmondta, egy ilyen tervet lehetetlen megvalósítani. "A fájlcsere a hálózatok sávszélességének 30 - 60 százalékát teszi ki. Ekkora adattömeget pedig lehetetlen felügyelni" - mondta Mariani.
"Nyilvánvaló, hogy az internetszolgáltatók dollármilliós nagyságrendű közvetlen hasznot szereznek az online fájlcseréből. Éppen ezért nem lehet elsiklani a felelősségük felett" - mondta Rosen.
Kapcsolódó cikkek
- Precedens értékű ítélet a szerzői jog védelmében
- Jogvédelem nélküli zene az Amazontól?
- Elkobozták Kelet-Európa egyik legkomolyabb file-cserélő szerverét
- Próbaper: 1650 milliárd dollárra perel a RIAA egy orosz MP3 oldalt
- Elítélték a fájlcserélő-fejlesztőt
- Tovább mélyül a fájlcserélő-világ és a filmstúdiók közötti kapcsolat
- Pirate Bay-esek DOS-támadása a svéd kormányzati szerverek ellen
- A Pirate Bay BitTorrent oldal újból elérhető
- Lefoglalták a legnagyobb BitTorrent oldalt, a Pirate Bay-t
- 30 milliót fizet a fájlcserélő a zeneiparnak