Piacon a Novell exteNd Application Server 5
A Novell exteNd Application Server 5 teljes körű alapot biztosít a Novell exteNd webes alkalmazásfejlesztő csomaggal felépített alkalmazások bevezetéséhez. A Novell exteNd csomag a Novell exteNd Application Server mellet a következő komponenseket tartalmazza:
2. Novell exteNd Director: egy portálszerver, mely az informatikai szervezetek számára lehetővé teszi a tartalomban gazdag, személyre szabott webes alkalmazások gyors kifejlesztését és könnyű karbantartását.
A Novell exteNd Application Server 5 bevezetése mellett a Novell exteNd csomag nemrégiben kapta meg a „Java Verified" minősítést, mely a J2EE kompatibilis alkalmazásszerverek közötti hordozhatóságot tanúsítja. Emellett a Novell külön teszteli és támogatja az IBM WebSphere és BEA WebLogic alkalmazásszervereket, a Novell exteNd Application Server mellett.
A Novell exteNd Application Server a főbb operációs rendszerek legtöbbjén fut, többek között Linux, Solaris, Windows, HP-UX, és NetWare rendszereken. A NetWare 6.5 nyári szállításakor tartalmazni fogja a Novell exteNd Application Server 5 Enterprise Edition változatát. A NetWare ügyfelek egy szorosan integrált, teljes mértékben J2EE kompatibilis alkalmazásszerverhez jutnak, melyet webes szolgáltatás alapú alkalmazásaik bevezetéséhez használhatnak.
Kapcsolódó cikkek
- Virtualizáció SUSE Linuxon SAP alkalmazásokhoz
- Microsoft-Novell: újabb részletek a műszaki megállapodásról
- Bepillantás a Mac OS X "Leopard" Server újdonságaiba
- MagyarorszĂĄgon is bemutatkozik a Novell Ăşj munkacsoport-megoldĂĄsa
- 8 milliĂł Open Enterprise Server licencet szĂĄllĂtott eddig a Novell
- Novell: kĂśltsĂŠgmegtakarĂtĂĄs ZENworks 7-tel
- A Novell és a Fujitsu nagy teljesítményű szerverekhez szállít Linux rendszereket
- Novell-IBM-HP: Világrekord ár-teljesítmény
- ElĂŠrhetĹ a Novell SUSE Linux Enterprise Server 9
- Novell: Evolution 2.0 ĂŠs Connector for Microsoft Exchange Server
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.