Internet, 2003 I. negyedév - 7 milliárd forint, egymilliárd perc
A KSH adatai szerint 2003 március végén 585 ezer ISDN-vonal volt üzemben, 63 ezerrel több, mint egy évvel korábban: az idén az első negyedévben 10 ezerrel nőtt ezen vonalak száma. Az analóg vonalak száma egy év alatt 160 ezerrel, az első negyedévben 35 ezerrel csökkent, így a száz lakosra jutó előfizetések száma 35,9-re mérséklődött az előző negyedév végi 36,2-ről, illetve a 2002 I. negyedévi 36,8-ról.
Az idén január-márciusban 31,5 százalékkal nőtt 2002 első negyedévéhez képest a mobil-előfizetések száma: az új ügyfelek 95,6 százaléka a feltöltő kártyát (pre-paid) választotta. A feltöltő kártyás ügyfelek aránya a negyedév végére 78,6 százalékra nőtt, a száz lakosra jutó mobil-előfizetők száma pedig a tavalyi első negyedév végi 53,1-ről 69,8-ra emelkedett.
A vezetékes telefonokról az első negyedévben 833 millió hívást indítottak, 9,8 százalékkal kevesebbet, mint egy évvel korábban. A vezetékes hálózatokból indított hívások összes időtartama 2,142 milliárd perc volt, 27,1 százalékkal kevesebb a bázishoz képest. A KSH adatai szerint mobilkészülékekről 1,068 milliárd hívást indítottak, 10,9 százalékkal többet, mint az elmúlt év első negyedévében. A mobilkészülékekről indított hívások időtartama 20,1 százalékkal 1,34 milliárd percre emelkedett. A vezetékes hívások átlagos időtartama az első negyedévben 2,6 perc, míg a mobiloké átlagosan 1,3 perc volt.
Az idei év első negyedévében 67 internetszolgáltató működött Magyarországon, szemben az egy évvel korábbi 59-cel. Az első negyedév végén az 503 ezer előfizető 67 százaléka választotta a legalacsonyabb díjszabású modemes-telefonvonali (dial-up) csatlakozási lehetőséget, és az előfizetők mindössze 6 százaléka csatlakozott az internethez ISDN-vonalakon.
Az internetszolgáltatásokból származó nettó árbevétel az első negyedévben meghaladta a 7 milliárd forintot, ami 68 százalékkal haladta meg a 2002 első negyedévit, és 19 százalékkal az előző negyedévit. Az első negyedévben a 369 ezer kapcsoltvonali előfizető 43 millió internetkapcsolatot létesített, amelyek összes időtartama meghaladta az egymilliárd percet: egy kapcsoltvonali előfizető naponta átlagosan 1,4 kapcsolatot létesített, és 31 percet internezett az első negyedévben.
Kapcsolódó cikkek
- Májusban tovább nőtt a szélessávú előfizetések száma
- 2,3 milliárd emberé a 3 milliárd mobil-előfizetés
- KSH: az első negyedévben nőtt a széles sávú internet előfizetés
- A VoIP-szolgáltatások jelentik a legfőbb veszélyt
- Bővült a széles sávú internetezők tábora
- KSH: Tovább nőtt a szélessávú internet-előfizetők tábora
- KSH: előretör a mobiltávközlés és a szélessávú internet
- Júniusban csökkent a telefonvonalak és nőtt az ADSL-hozzáférések száma
- Kevesebb telefonvonal, több ADSL-hozzáférés
- 19 ezerrel csökkent a vezetékes telefonvonalak száma
Galaxy AI: Mesterséges intelligencia a csuklódon és a füledben
A Samsung legújabb okoseszközeiben kulcsfontosságú szerepet tulajdonít a mesterséges intelligenciának (AI). A Galaxy AI egy olyan, a mindennapokat támogató intelligens technológia, amely a felhasználói igényekhez alkalmazkodik, egyaránt a fitnesz, az egészségmegőrzés és a kommunikáció területén. Az új Galaxy Watch7 és Watch Ultra okosórák, valamint a Galaxy Buds3 és Buds3 Pro fülhallgatók a vállalat első olyan viselhető eszközei, amelyeken a Galaxy AI átfogóbb, személyre szabottabb élményt nyújthat. A mesterséges intelligencia a korábbi funkciókat még színvonalasabbá teszi, miközben számos új szolgáltatást is kínál.
A HONOR Magic V3 elsőként kapja meg az AI-alapú MagicOS 9.0 frissítést
A HONOR bejelentette a MagicOS 9.0 hivatalos frissítési ütemtervét. A MagicOS 9.0 hivatalos verziója* először a HONOR Magic V3 készüléken lesz elérhető Európában decembertől. Az iparág első, minden szituációhoz személyre szabott AI operációs rendszereként a felhasználói élmény sokkal jobb lesz, beleértve a továbbfejlesztett AI funkciókat, az optimalizált ember-gép interakciót és még több személyes AI élményt.
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
HMD: A szülők fele szerint megváltozott a gyerekük személyisége a telefonhasználattól
A HMD friss kutatásai szerint az okostelefonok negatívan hatnak a fiatalokra. A szülők háromnegyede aggódik a telefonhasználat miatt, és több mint fele úgy érzi, túl korán vásárolt okostelefont a gyerekének. A fiatalok harmada megerősítette, hogy valóban hajlamosabb a szorongásra, amióta telefont használ, de azt is bevallották, hogy túl sok időt töltenek a közösségi médiában.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.