Cisco hálózati eszközöket nyert tizenhárom magyar felsőoktatási intézmény
A Networkshop konferenciát – amelynek immár második éve a Cisco Systems Magyarország a fő támogatója – idén áprilisban a Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki Főiskolai Karán rendezte meg a NIIFI a Hungarnet Egyesülettel és a Magyar Internet Társasággal karöltve. A rendezvényen a Cisco Systems és a NIIFI közösen hirdették meg „A Vezeték nélküli (wireless) hálózati és Internet hozzáférési technológiák bevezetésének elősegítése a magyarországi felsőoktatási intézmények körében" című pályázatot, amelynek keretében 20 darab Wireless csomagot ajánlottak fel a nyertesek számára. Az egyenként két Cisco Aironet 1120 Acces pointból és tíz PCMCIA wireless kártyából álló csomagokat a pályázat bíráló bizottsága döntése értelmében 13 intézmény kapta meg. Ezek a BKÁE, a BMF, az ELTE, a SZIE, a Debreceni, a Kaposvári, az Iparművészeti, a Széchenyi István és a Zrínyi Miklós Egyetem, valamint a Szegedi Tudományegyetem és a Dunaújvárosi, a Kecskeméti és a Tessedik Sámuel Főiskola.
A pályázatnak tartalmaznia kellett, hogy miként képzeli el az intézmény a vezeték nélküli hálózati technológiák és szolgáltatások jövőbeni bevezetését, a wireless megoldások beillesztését a meglévő vezetékes hálózatába és szolgáltatásaiba, valamint hogy milyen lehetőségeket lát a vezeték nélküli és mobil kommunikációs technológiák intézményi alkalmazásában. Az anyagnak ki kellett térnie arra is, hogy milyen előnyökkel járna az intézmény számítógépes hálózatának kibővítése vezeték nélküli hozzáférési technológiákkal, illetve milyen módon tudnák támogatni a hallgatókat a mobil számítástechnikai eszközök használatában.
A pályázó felsőoktatási intézmények mindenekelőtt a vezeték nélküli hálózatok nyújtotta rugalmasságot, az internet kapcsolat gyors, költséghatékony kiépítésének lehetőségét emelték ki pályázataikban. Vezeték nélküli eszközök segítségével az internet kapcsolat olyan tantermekben is megteremthető, ahol a vezetékes hálózat kiépítése túlságosan költséges lenne, vagy technikai nehézségekbe ütközik. A hallgatói géptermek általában túlterheltek, nincs elég csatlakozási pont, ami a beiratkozási, tárgyfelvételi időszakokban, illetve a vizsgára jelentkezések idején különösen komoly gondot jelent. Számos intézmény működik műemlék épületekben, ahol a vezeték nélküli hálózat segítségével elkerülhetők a kábelezéssel járó építési munkálatok. Az intézmények könyvtárakban, aulákban, zsibongókban, kollégiumi épületekben tervezik vezeték nélküli hozzáférési pontok – ún. Hot spotok - kialakítását, ahol a hallgatók és oktatók saját laptopjaikról férhetnek hozzá az intézményi hálózathoz és a világhálóhoz. Az intézmények adatai szerint – bár az ellátottság jelentős eltéréseket mutat - jelenleg a hallgatók és oktatók kb. 5%-a használ laptopot. A várakozások szerint az elkövetkező években ez az arány ugrásszerűen nő. Jóval magasabb a laptop-használati arány a posztgraduális hallgatók esetében. Az egyetemek, főiskolák gyakran adnak otthont konferenciáknak, kiállításoknak, állásbörzéknek, szakmai szimpóziumoknak, ahol a vezeték nélküli hálózati eszközök segítségével pillanatok alatt kiépíthető az ideiglenes hálózat.
Kapcsolódó cikkek
- GTS-Datanet pályázat a jövőről, diákoknak
- Cisco Broadband Barométer: internet felhasználás terén még nagyok az elmaradásaink
- Helyi hálózatok fejlesztési lehetőségei az oktatási intézményekben
- Projekttámogatási segédlet esettanulmányokkal
- Online tananyag az orvosképzésben
- Segítség a női álláskeresőknek technológiai készségek elsajátításához
- Százmilliós informatikai rendszer adomány a Bethesdának
- Roma tehetséggondozó program IBM támogatással
- Cisco: rekord a Cisco Expón, EMEA-szervizközpont Szombathelyen
- Kilencedik Cisco Expo
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
A dolgozók 83%-a szerint a mesterséges intelligencia javítja munkája hatékonyságát
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.