Toshiba: 100 Mbites WLAN egyszerűen
A japán társaság kutatói anélkül növelték 100 Mbit/s-re a 802.11 alapú
drótnélküli hálózati megoldások sebességét, hogy bonyolult, költséges
eljárásokat kellett volna kidolgozni.
A jelenleginél sokkalta nagyobb adatátviteli sebességet a társaság a MIMO (Multiple Input, Multiple Output) elnevezésű technológiával éri el, amely külön antennák alkalmazásával több csatorna egyidejű alkalmazását teszi lehetővé. A megoldás által nyújtott, korábbiaknál jóval nagyobb hatótávolságot továbbfejlesztett jelfeldolgozás biztosítja.
A Toshiba nem az első társaság, amely 100 mbps-re növelte a WLAN megoldások sebességét. Az amerikai Airgo hasonló MIMO eljárással 108 mbps-t ért ert el. A MIMO a jövőben megjelenő, és a jelenlegi 802.11a, 802.11b, és 802.11g megoldásokat leváltó 802.11n szabványnak már várhatóan a része lesz.
A Toshiba MIMO megoldása azonban nem csak sebességével tűnik ki. A technológiát a japán cég úgy dolgozta ki, hogy eközben jelentősen leegyszerűsítette a vezérlőelektronikát. Az egyszerűbb vezérlő ráadásul jóval kevesebbet is fogyaszt a hasonló megoldásoknál, valamint olcsóbb azoknál.
A japán társaság hétfői bemutatóján egy demó rendszer MPEG-2 formátumú videót fog továbbítani a MIMO Wi-Fi összeköttetésen keresztül. A bemutatóval a társaság azt szeretné prezentálni, hogyan válhat a megoldás a jövő otthonaiban a szórakoztató rendszerek központi elemévé.
Kapcsolódó cikkek
- Új WiFi távolságrekord: 382 kilométer
- Innováció - És lőn világosság, vezeték nélkül
- 11 év garancia a D-Link Wireless N termékeire
- 65nm-es SoC három integrált rádióval
- Mégsem lesz vezetéknélküli hálózat a Boeing szupergépén
- Végre valóban eltűnnek otthonainkból a kábelkötegek
- Fél éven belül jön a WiFi-konkurens UWB technológia Európába
- HotSpot a Hungexpo-n
- A világ legkisebb WLAN modulja
- Zene határok nélkül
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
A dolgozók 83%-a szerint a mesterséges intelligencia javítja munkája hatékonyságát
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.