Mobil vagy PC?
A mobilhálózati böngészés, különösen a World Wide Web és az arra épülő, ma még jórészt vezetékes telefonhoz kötött szolgáltatások használatáig még több akadályt is vennie kell az iparágnak. Kevesebb gondot okoz a fejlesztőknek a billentyűzet vagy a kisméretű képernyő beépítése - erre már ma több példát látunk -, az élvezhető minőséget biztosító adatátviteli sebesség elérése viszont már nehezebb feladat.
Különböző technológiai megoldásokkal a GSM 900-as és DCS 1800-as hálózatokat is a jelenlegi, másodpercenként 9,6 kilobites adatátvitelnél nagyobbra készülnek feltornázni. Áttörést azonban a 2002-2003 körül induló - GSM-szabványt váltó - harmadik generációs rendszerek hozhatnak. Ezek adatátviteli sebessége már elérheti a másodpercenkénti 2 megabitet, ami a mai telefonvonalak nyújtotta szolgáltatásnál is sokkal gyorsabb.
A rohamos fejlődés első jeleként az internethez már kapcsolódó, úgynevezett WAP technológiát alkalmazó médiatelefonok megjelenésére számíthatunk. A piacvezető telefongyártók Nyugat-Európában már az ősszel, illetve a jövő év elején piacra dobják első ilyen készülékeiket, és a mobiltelefoncégek előrejelzései alapján várhatóan Magyarország sem késik néhány hónapnál többet. Ezektől a telefonoktól egyelőre nem várható, hogy a számítógépeket felváltsák, megnagyobbított kijelzőikön keresztül azonban már online kapcsolat alakítható ki különböző internetes adatbázisok és ahhoz kapcsolt szolgáltatások között.
Kapcsolódó cikkek
- Az amerikaiak többsége mozdulni sem tud mobiltelefon nélkül
- A világnépesség feléhez közelít a mobiltelefonok száma
- Villámgyorsan terjed a mobiltelefon a fejlődő országokban
- A föld lakosságának a fele mobilozik
- Mobiltelefon-hiány várható
- 2008-ra az európai telefonhívások fele mobilon történik majd
- Átfogó Nokia-felmérés a mobiltárolási szokásokról
- Van jövője az alapmobiloknak: 200 millió fölött a Nokia 1100
- Több mint tízmillió mobiltelefon-előfizetés
- Kínában rohamosan bővül a mobiltelefon-piac
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.