Szövetségben a Princeton Softech és a BMC Software
Miközben az ügyfelek az éles adatbázisok egyre gyorsabb növekedését tapasztalják, ugyanakkor a kritikus információkat egyre hosszabb időtartamokra kell megőrizniük és feldolgozniuk, az üzleti kritikus alkalmazások teljesítménye és rendelkezésre állása csökken. A továbbfejlesztett adatkezelés ezért egyre nagyobb jelentőséget nyer a napi üzleti működés szempontjából. Az adatbázisok archiválása a leginkább költséghatékony megoldás, amelynek következtében a növekvő adatbázisok által képviselt kihívás mellett is fenntartható az alkalmazások teljesítménye, és biztosítható az információkhoz történő hosszú távú hozzáférés. A BMC Software SmartDBA adat-menedzsment megoldása a Princeton Softech Active Archive Solutions termékével együtt választ ad ezekre a kérdésekre, mivel a vállalati alkalmazásokon, adatbázisokon, hardverplatformokon és operációs rendszereken átívelő átfogó nyomon követési, diagnosztikai, finomhangolási és archiválási funkciói maximális adatbázis-teljesítményt tesznek lehetővé .
A BMC Software SmartDBA adat-menedzsment megoldásai központi szerepet játszanak a vállalat Üzleti szolgáltatás-menedzsment stratégiájában. Lehetővé teszik a vállalatok számára, hogy üzleti kritikus szolgáltatásaikat mind informatikai, mind üzleti szempontból kezeljék.
A Princeton Softech adatbázis-archiváló megoldásai a ritkán előhívott adatokat az alkalmazások éles adatbázisaiból kis költségű tárolóeszközökre viszik át. Ennek eredményeként a vállalatok a strukturált adatokat a teljes informatikai életciklus során költséghatékonyabban menedzselhetik és tárolhatják üzleti értékük és hozzáférési igényük alapján. A Princeton Softech Active Archive Solutions terméke ezt a témakört célozza meg az ügyfél oldalon, és lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy az adatbázis növekedését menedzseljék, ekképpen javítva az üzleti kritikus alkalmazások üzleti teljesítményét és rendelkezésre állását, miközben csökkentik az össztulajdonosi költségeket.
Kapcsolódó cikkek
- Nem használhatók az EMMA PIN-kódok januártól
- 20 millió adat egyetlen képernyőn
- Barangolás az adatbázisok világában: SQL-túra a NetAcademiától
- Toplink: akár tízszeres sebességnövekedés nagymennyiségű adatlekérdezéseknél
- Hírközlési Piaci Információs Rendszer
- Változik az üzemeltetési szoftverszállítók toplistája?
- Google-EU digitalizálási partnerség?
- NetApp adatmenedzsment szoftver Microsoft SQL 2005-höz
- Szabad szoftverrel és Linux-al foglalkozó hazai cégek adatbázisa
- Ingyenes adatbáziskezelő az Oracle-től
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.