Oracle: új kockázatkezelési megoldás a Bázel II. követelmények teljesítéséhez
Az Oracle Regulatory Capital Manager az Oracle átfogó kockázatkezelési eszközkészletének egyik alappillére. Lehetővé teszi a pénzintézeteknek a Bázel II. teljesítéséhez szükséges adatok kigyűjtését és elemzését, majd ebből az egyezményben előírt módszerek valamelyikével a szabályozói tőke kiszámítását. Emellett a pénzügyi szolgáltatók a számítások és adatok elemzésével, módosításával és ellenőrzésével optimális stratégiát alakíthatnak ki a szabályozói tőke biztosításához. Az eseti kimutatások mellett a megoldás előre definiált kimutatásokat is kínál, amelyekkel a pénzintézet gyorsan, könnyen áttekintheti a szabályozói tőkével kapcsolatos mutatókat, és teljesítheti hatósági adatszolgáltatási és beszámolási kötelezettségeit.
"Az Oracle Regulatory Capital Manager tervezésénél nem csupán alapszintű eszközt akartunk nyújtani a pénzügyi szolgáltatóknak a Bázel II. teljesítéséhez" - jelentette ki Steven Miranda, az Oracle alkalmazásfejlesztésért felelős alelnöke. "Ehelyett egy olyan szélesebb körű, rendkívül rugalmas megoldást fejlesztettünk ki, amellyel a pénzintézetek a kockázatkezelést beépíthetik napi üzleti folyamataikba, javítva az adatszolgáltatás színvonalát és a szervezet eredményességét. Például az Oracle E-Business Suite más alkalmazásaival való beépített integrációnak köszönhetően a rendszer közvetlenül együttműködik a jövedelmezőségi mérőszámokat szolgáltató Oracle Performance Analyzerrel, illetve az Oracle Funds Transfer Pricing transzferárazási alkalmazással. Így a szervezet a szabályozói tőke kiszámítása után meghatározhatja, hogy a kockázathoz igazított tőkeszint alapján milyen nyereségességi mutatóknak kell teljesülniük az egyes kiemelt ügyfelek, ügyfelek, üzleti egységek és termékek szintjén. Az Oracle Auditálás megoldással (Oracle Internal Controls Manager, az Oracle E-Business Suite egy másik alkalmazása) való integrált együttműködés pedig segít a tőkemegfelelés biztosításával járó költségek további csökkentésében."
Az Oracle egyúttal bejelentette, hogy az Oracle Regulatory Capital Manager ajánlott rendszerbevezető partnerei az Oracle Consulting Services szaktanácsadó szolgálat, valamint a brit Deloitte MCS Limited ("Deloitte Consulting-UK") és az USA-beli Deloitte Consulting LLP ("Deloitte Consulting-US") lesznek.
A rendszer összetevőiAz Oracle Regulatory Capital Manager az Oracle Enterprise Management Foundation nevű átfogó vállalatirányítási keretrendszerre épül, amely egyetlen központi adattárban kezeli a szervezet összes adatát. Ezzel a megközelítéssel könnyebben biztosítható az adatoknak a vállalaton belüli teljes konzisztenciája és gyors elérhetősége. A platform emellett lehetőséget ad arra, hogy a független szoftverszállítók (ISV-k) által fejlesztett, az Oracle köztesszoftverein futó alkalmazások a központi adattárból vegyék és abban tárolják a szükséges adatokat, így biztosítva azok helyességét és pontosságát.
Az Oracle a Bázel II. előírásainak könnyebb teljesítése érdekében jelentősen továbbfejlesztette vállalatirányítási keretrendszerét. Az Enterprise Management Foundation azon adattáblái például, amelyekben a biztosítékadatok találhatók, most már az összes olyan információt tartalmazzák, amelyek a kockázattal súlyozott eszközöknek (RWA) a Bázel II. szerinti korrekciójához szükségesek. Emellett a platform telepítési alapadatai ezentúl tartalmazzák a Bázel II. által megkövetelt összes adatkategóriát, például a működési kockázatokat üzletágak szerint, a termék- és tranzakciótípusokat, a besorolási típusokat, az ügyféltípusokat és az eszközkategóriákat. Az Oracle Regulatory Capital Manager jól kiegészíti az Oracle más kockázatkezelési alkalmazásait, például az Oracle Auditálást, mely egy olyan átfogó eszköz, amellyel a vezetők, pénzügyi igazgatók, főkönyvelők, a belső ellenőrzési részleg dolgozói és a külső könyvvizsgálók dokumentálhatják és vizsgálat alá vethetik a belső szabályozást, illetve folyamatosan ellenőrizhetik a hatósági előírások betartását. Emellett lehetővé teszi a pénzintézeteknek, hogy egyszerre több szabályozói környezet előírásai alapján kísérjék figyelemmel a kockázatokat, így a Bázel II. mellett a Sarbanes-Oxley és az ISO 9000 előírásainak való megfelelés is követhető.
Az Oracle Regulatory Capital Manager 2005 elejétől lesz kapható.
Kapcsolódó cikkek
- Modernizálta informatikai rendszerét a Dunaferr
- Megjelent az Oracle kis- és középvállalatoknak szánt üzleti adatelemzési és adattárházrendszere
- Az SAP beismerte, hogy leányvállalata jogtalanul szerzett információkat az Oracle-től
- Aktuális trendek a kockázatkezelési piacon
- Jelentősen javította eredményét az Oracle
- Oracle: Automatikus szinkronizálás és még több mobil platform támogatása
- Jön a 11g: 4 év után az első jelentős Oracle adatbázis-frissítés
- Dinamikusan emelkedik az internetbanki ügyfelek száma
- Az Accenture-t építi a Vodafone integrált vállalatirányítási rendszerét
- NEON: pénzügyi irányítási szoftvercsomag a CODA-tól
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.