Elkészült az MBS Navision Költségvetési Kiegészítő Megoldás

A tizenkét képesség

forrás Prim Online, 2004. október 25. 19:01
Az MBS Navision Integrált Vállalatirányítási Rendszer magyarországi bevezetése óta eltelt időszak projektjei igazolták azokat a várakozásokat, amelyek ennek az igen rugalmas és alacsony költségszinten implementálható megoldásnak jelentős sikereket jósoltak. A versenyszféra kis- és közepes vállalkozásai gyorsan felismerték a Navision alkalmazásában rejlő előnyöket, azonban az is világossá vált, hogy az államháztartás szervezeteinél jelentkező speciális követelmények némelyikének a rendszer alapkiépítésben nem képes megfelelni.
A SZÁMALK Informatika Rt. a Microsoft Magyarország Kft. megbízásából és támogatásával, a költségvetési gazdálkodásban jártas szakértők bevonásával, elemezte azokat a sajátos szempontokat, amelyek az államháztartásra vonatkozó jogszabályi előírások és gyakorlati tapasztalatok alapján egy integrált vállaltirányítási rendszer államháztartási megfelelőségét meghatározzák. A vizsgálatok azt mutatták, hogy az igen vonzó általános tulajdonságok következetes megtartása mellett néhány modul esetében kisebb mértékben módosítani kell a rendszer struktúráját, illetve kiegészítő eljárásokat kell létrehozni.

Az elemzésre alapozott részletes tervezőmunkát követően a SZÁMALK Informatika Rt. tanácsadói és fejlesztő csapata munkájának eredményeként 2004 tavaszára készült el az MBS Navision Költségvetési Kiegészítő Megoldás (KKM), melynek validálására egy azóta végrehajtott sikeres kísérleti bevezetési projekt keretében került sor. A fejlesztésre a Microsoft Magyarország Kft. minőségbiztosítása mellett került sor.

A Főkönyv, a Beszerzés, az Értékesítés, a Készletkezelés valamint a Tárgyi eszköz modulokat érintő módosításoknak és kiegészítéseknek köszönhetően az új megoldást a következő képességek jellemzik.

1. A KKM alkalmas a költségvetési szervek általános főkönyvi számlakeretének befogadására és a három főkönyvi számlatípus - előirányzati, teljesítési és állományi számlák - megfelelő kezelésére.

2. A KKM a jogosultsági rendszeren keresztül lehetővé teszi az egyes számlatípusokhoz kapcsolódó feladatok felhasználók közötti elosztását, azaz annak biztosítását, hogy az egyes felhasználók a számukra beállított jogosultságok révén vagy csak az előirányzati, vagy csak a teljesítési számlák módosításait hajthassák végre.

3. A KKM-ben az előirányzati számlák módosítására jogosult felhasználók rögzíthetik az adott előirányzati számlákhoz kapcsolódó kötelezettség vállalásokat. Munkájukat segíti, hogy bármikor megtekinthetik a megfelelő teljesítési számlákon az adott időpontig lekönyvelt tételek összesített adatait.

4. A KKM-ben a teljesítési számlák módosítására jogosult felhasználók munkáját segíti, hogy bármikor megtekinthetik a megfelelő előirányzati számlák aktuális jóváhagyott, illetőleg szabad (még felhasználható) előirányzati összegeit.

5. A KKM lehetővé teszi, hogy a kötelezettség vállalások mellé a későbbi feladatokat megkönnyítő, tájékoztató jellegű adatok (pl. költséghely, gyakoriság) is rögzítésre kerüljenek.

6. A KKM a beszerzések könyvelésekor lehetővé teszi, hogy a megfelelő kötelezettség-vállalási összeg automatikusan csökkentésre kerüljön az adott beszerzési összeggel.

7. A KKM a teljesítési számlákra történő pénzforgalmi könyvelések során, tranzakciónkén lehetővé teszi a megfelelő KTK (Kincstári Tranzakciós Kód) megadását.

8. A KKM képes fogadni a központi bérszámfejtési rendszer által az adott intézményre vonatkozóan szolgáltatott bérszámfejtési adatokat és biztosítja azok főkönyvi feladását

9. A KKM számos új, beépített lekérdezési lehetőséget tartalmaz mindhárom számlatípus információinak rugalmas eléréséhez.

10. A KKM biztosítja a funkcionális és a közgazdasági könyvelés lehetőségét.

11. A KKM alkalmas a költségvetési szervek számára jogszabályban előírt tartalmi és formai követelményeket kielégítő főkönyvi kivonatok elkészítésére és nyomtatására.

12. A KKM a Főkönyvvel integrált módon támogatja a rendszert alkalmazó költségvetési szerv beszerzési, értékesítési, készletkezelési és tárgyi eszköz nyilvántartási feladatait is. Ennek megfelelően egyebek mellett alkalmas a tárgyi eszközök értékcsökkenések automatikus könyvelésére is.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán

A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.

2024. november 22. 13:17

Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz

Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére. 

2024. november 22. 11:39

A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai

Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.

2024. november 22. 10:15

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01