Erősített a harmadik negyedben a norvég Telenor
Adó előtti eredménye 2,664 milliárd korona lett, 659 millió koronás növekedéssel az előző év harmadik negyedéhez képest, üzemi eredménye 300 millió koronával 2,6 milliárd koronára nőtt, bevételei a harmadik negyedben 15,9 százalékkal 15,61 milliárd koronára bővültek. Az adózott eredménye 1,399 milliárd norvég korona volt az egy évvel korábbi 1,281 milliárd után.
A cég az erős növekedést mobilágazatának ügyfélszám-növekedésére és dán egysége, a Sonofon első konszolidációjával magyarázta. A leánycégei révén számos országban jelenlevő Telenor a negyedben 2,2 millióval gyarapította mobil-előfizetői számát, megközelítőleg a teljes norvégiai előfizetői létszámmal. A tavalyi harmadik negyedben csak 600 ezer új ügyfelet sikerült szereznie. A csoportban lévő és a társult mobilcégeknek a harmadik negyedév végén összesen 45,2 millió ügyfelük volt.
A mobilszolgáltatás bevétele 2,559 milliárd koronával 8,881 milliárd koronára nőtt a tavalyi harmadik negyedhez képest, a vezetékes szolgáltatás bevétele 3,3 százalékkal csökkent.
Ezzel az első kilenc hónapban a Telenor adózott eredménye 5,61 milliárd norvég koronára nőtt a tavalyi első kilenchavi 3,561 milliárdhoz képest. Tavaly egész évben 4,56 milliárd korona volt az adózott eredménye. Az adó előtti eredménye 10 milliárd koronára emelkedett 5,542 milliárdról - tavaly 7,426 milliárd volt -, az üzemi eredménye 7,621 milliárdra gyarapodott 5,387 milliárdról - ez tavaly egész évben 7,56 milliárd korona volt -, a bevétele 45,589 milliárd koronára emelkedett az egy évvel korábbi 39,32 milliárdhoz képest. Tavaly egész évben 52,889 milliárd korona volt a bevétele.
Kelet-Közép-Európában a legtöbb mobil-előfizetővel félévkor a Deutsche Telekom rendelkezett, 15 millióval, második helyen a Telenor állt kilencmillióval, a harmadikon a France Télécom nyolcmillióval, a negyediken a svéd-finn TeliaSonera hét millióval és az ötödiken a Vodafone négy millióval.
A harmadik negyedév végén a telenor a Pannon GSM-nél 2,595 előfizetőt tartott nyilván a második negyedév végi 2,588 millió, illetve a tavaly év végi 2,618 millió helyett.
A Telenor az idei évre "pozitív" várakozásokat erősített meg szerdán, konkrét számok nélkül.
A Telenor első negyedévi eredménye a vártnál jobban, 20 százalékkal emelkedett. A cég pénzforgalmi többlete (EBITDA) 5,02 milliárd norvég koronára (735,5 millió dollárra) nőtt azt idei év első három hónapjában. Bevételei a 14,28 milliárd koronára nőttek a tavalyi első negyedévi 12,61 milliárd koronához képest. Az elemzők 13,74 milliárd koronát vártak.
A Telenor a Pannon GSM mobilszolgáltató tulajdonosa. A holland KPN a Pannon GSM-ben volt 44,7 százalékát 2001. júliusban értékesítette, becslések szerint 715 millió euróért. A hivatalos közlemény arról szólt, hogy a norvég Telenor 25,78 százalékról 100 százalékra növelte részesedését a Pannon GSM-ben, 1,002 milliárd euróért kivásárolva onnan a KPN-t, a finn Sonerát és a dán Tele Danmark Communicationst.
A Pannon GSM Távközlési Rt. az első félévben 18,15 milliárd forintos adó előtti eredményt ért el, több mint 15 százalékkal többet a tavalyi első félévinél. Nemzetközi szabvány (IAS) szerinti, nem auditált jelentése szerint az első félévben a pénzforgalmi többlete (EBITDA) 33,58 milliárd forint volt, az egy évvel korábbi 31,31 milliárd forint helyett. A társaság egy előfizetőre jutó havi átlagos bevétele (ARPU) az első félévben 5184 forint volt az egy évvel azelőtti 5051 forint helyett. A társaság ügyfeleinek száma az első félévben több mint 2,8 millió volt az egy évvel korábbi 2,7 millió helyett. A Pannon GSM bevétele 8 százalékkal 86,06 milliárd forintra nőtt az első félévben.
A Telenort 2000. decemberben vezették be az oslói értéktőzsdére, 42 norvég koronán. Fő tulajdonosa, 54, százalékkal, jelenleg is a norvég kormány. A tavalyi eredmények február 13-i közlésekor 49,90 koronát ért a részvény. Szerda délelőtt 51,50 korona volt, 2,38 százalékkal olcsóbb a keddi, 53,00 koronás zárónál.
Kapcsolódó cikkek
- Bonyodalmak a Telenor keleti részesedéseinél
- A Tele2 eladta dán leánycégét a norvég Telenornak
- Telenor: csökkent a profit az ukrán részleg miatt
- Az Apple közzétette második negyedéves pénzügyi eredményét
- Bevétel- és profitnövekedés a Nemetscheknél
- F-Secure első negyedév: rekordszintű árbevétel és javuló jövedelmezőség
- HostLogic: tavaly 25 százalékos növekedés
- Az Infineon második üzleti negyedéve: ismét veszteség
- 611 millió dolláros veszteségről számolt be az AMD
- Nokia-negyedév: csaknem 10 milliárd eurós eladás
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.