Nyelvében él
Persze ez a cég is tudja, hogy ha török, osztrák és orosz gyarmatként oly sok évszázadon át meg is tudtuk őrizni nyelvünket, európai állampolgárrá válván előbb-utóbb minimálisan kétnyelvűvé kell válnunk... Az oly sokáig egyes számúnak tekinthető termékcsoportot (Helyesek) ezért váltják fel egyre inkább a MoBi-k (ahol a Mo nyilvánvalóan a Morphologic, a Bi pedig a Bilingual, azaz kétnyelvű, rövidítése).
A Compfair előtt (ahogy szinte minden évben) a Morphologic tartott egy sajtótájékoztatót, és beszámolt a MoBi-król és a Helyesekről, bő egy órán keresztül öntve az újságírókra a tömény információt. Nem egy jól ismert "dolgozunk, vagyunk, élünk" típusú sajtótájékoztató volt ez, minden mondatban ott rejtőzött egy új fejlesztés, egy új termék, egy kutatás-fejlesztési eredmény, egy technológiai együttműködés vagy éppen egy nemzetközi elismerés... Jutott volna érdemi információ fokozatosan adagolva az elmúlt évben legalább minden második Monitorba...
Mit tegyünk? Adagoljuk most innentől kezdve kis kapszulákban a Morphologic-híreket egy évig? Nyilván egy-másfél hónap múlva idejét múlttá válnak az eredmények, hiszen nap mint nap készülnek az új szoftververziók, nap mint nap jönnek az új nemzetközi elismerések. Inkább úgy döntöttünk, hogy most a szokásosnál egy kicsit nagyobb terjedelmet szánunk a nyelvtudomány és az informatika határmezsgyéjén tevékenykedő társaság eredményeinek, kialakítva így egy olyan számot, amely címlapsztorijában sokéves lemaradást pótol: az informatika nyelvi eszközeivel foglalkozik...
Mint éppen itt és éppen ekkor kiderült: pótolnivalónk nemcsak nekünk van. A Morphologic két munkatársának - Prószéky Gábornak és Kis Balázsnak - a Szakkiadónál most jelent meg a könyve "Számítógéppel - emberi nyelven" címmel, amely iránt már Nyugaton is érdeklődnek. Annyira nem foglalkozik senki ezzel a témával, hogy elő kell készíteni a nemzetközi kiadást... Így azután a Morphologic-szakkönyv is hamar kétnyelvűvé válik, belépőt vált a MoBi családba...
Kapcsolódó cikkek
- Egyre kevésbé figyelünk a veszélyekre
- A román IT-piac 2010-ig évente várhatóan 12-13 százalékkal nő
- Önálló informatikai szakállamtitkárságot hoz létre a GKM
- Gates: több külföldi szakemberre van szükség az USA-ban
- 2008-ban is a noteszgépek hajtják előre a PC-piacot
- Magyar cégek: Négyszáz tárgyalás a CEBIT-en
- 11 millió mobil-előfizető
- Felvásárlási hullám kezdődik az internetszolgáltatók piacán
- Az amerikaiak többsége mozdulni sem tud mobiltelefon nélkül
- Az Acer megelőzte a Dellt a noteszgéppiacon
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.