Ericsson és Motorola: az IMS evangelistái
A Ericsson tájékoztatóján Niclas Medman IMS-ért felelős marketing igazgató mutatta be a vállalat végponttól-végpontig terjedő IMS megoldását, beleértve mind a vezetékes, mind a mobil operátoroknak nyújtott szolgáltatásokat, eszközöket, szoftveralkalmazásokat, k+f és support tevékenységet. Az Ericsson eddig már több mint 30 IMS szerződést kötött, operátor ügyfelei között található többek között a Sprint, TelcoSonera, Telefonica., TDC, TIM, Commander. Medman szerint a most emelkedni kezdő IMS-piac fogja jelentősen meghatározni, befolyásolni a közeljövő NGN hálózatok fejlődési irányát.
A Motorola mai, „Tökéletes Mobilitás” (Seamless Mobility) mottóval, a cég budapesti irodájában tartott sajtótájékoztatóján Michael Krutz, a vállalat alaphálózati termékigazgatója vázolta fel a Motorola szolgáltatóknak ajánlott új generációs IMS alaphálózatát, amelyet szolgáltatói szintű, SoftSwitch architektúrán alapuló rendszer, szorosan a hálózatelérési, mobilitás-kezelési, eseménykezelési, szolgáltatás-nyújtásra és számlázási előírásokra vonatkozó 3GPP és OMA nyitott szabványok köré építettek. Vezeték nélküli környezetben támogatja a 2G és 3G architektúrákat, ide értve a GPRS., EDGE, UMTS, CDMA hálózatokat, illetve a fejlesztés alatt álló nagy sebességű (HSPDA, CDMA 1xEV-DO, WiMAX stb.) hozzáférési technológiákat. Ezen kívül a Motorola IMS rendszere a szolgáltatók kábelhálózatán (PSTN) keresztül összevonja és összekapcsolja a szolgáltatásokat, ugyanakkor bármely hálózattípusnál teljes körű IP központ kialakítását teszi lehetővé. A vállalat IMS alapú adó-vevő funkcióval ellátott PoC (Push-to-Talk-Over-Cellular) mobil megoldásai 33 országban, 44 helyen telepítették.
Az IMS szabványosított, IP alapú multimédiás szolgáltatások nyújtására alkalmas hálózati megoldás és alkalmazásfejlesztői rendszer. A következő generációs hálózatok (NGN) részeként emlegetett IMS segítségével a távközlési szolgáltatók minden korábbinál jobban tudják a hálózat által kínált erőforrásokat az éppen használt alkalmazás igényeihez igazítani. Lévén több IMS alapú szolgáltatás ugyanazokat a közös IMS funkciókat használhatja, például Jelenlét (Presence), Csoportlista stb., új szolgáltatások bevezetése a korábbiaknál gyorsabb és a költséghatékonyabb módon valósítható meg. Mindezeken túlmenően az IMS merőben új típusú szolgáltatások bevezetését teszi lehetővé: kombinálni lehet egy kapcsolaton belül a különféle média típusokat (pl. egy beszédhívást később bővíteni lehet képküldéssel, on-line játékkal, videó üzenettel stb.). A rendszer fontos jellemzője, hogy különböző hozzáférési technológiát támogat, úgymint GSM, WCDMA, vezetékes, WLAN stb.
Az Ericsson, illetve Motorola mind az IMS szabványosításában, mind - független elemzők szerint - az IMS megvalósításban is élen jár.
Kapcsolódó cikkek
- Motorola mobiltelefonok mozifilm-lejátszással
- Ericsson: teljes körű csomagkapcsolt maghálózat a Telenornak
- Motorola-Nokia: Közös fellépés a a mobiltelevíziós piacért
- Nokia-Motorola együttműködés a mobiltévé-ágazatban
- Az Ericsson hosztolt push e-mail megoldását választotta a 3 Scandinavia
- Az Ericsson új szolgáltatást fejlesztett mobil-televíziózáshoz
- Ericsson – Vodafone: szerződés menedzselt szolgáltatásokra
- Az Ericsson HSDPA és IMS technológiát szállít az Optimusnak Portugáliába
- A mobil szélessáv új területekre tör be Európában
- A Vodafone a Nokiával köt globális IMS szerződést
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.