Mindenből lehet tanulni
Az eredmény nem sokat váratott magára. A szerkesztőségbe néhány nap alatt háromezer e-mail, hatezer fax és hetvenezer telefonhívás futott be. Mintegy másfélezer iskola jelezte a csaknem negyvenezer számítógépre vonatkozó igényét. A la Repubblica ennek a súlyos hiánynak a pótlását azonban nem akarta "bóvli" árukkal megoldani. Ezért meghatározta a minimálisan szükséges előírásokat: legalább 133 MHz Intel Pentium (bár megfelelő a 486-os is) vagy Apple Motorola 68 020 szükségeltetik. Követelmény továbbá a 400 "megás" merevlemez és a 16 RAM-os közvetlen elérésű memória.
Főleg a nagy magáncégek siettek a szerkesztőség felhívására. A Benetton 200, az Alitalia 100, az Omnitel 100, a Finmeccanica és a Merloni 50-50 számítógépet ajánlott fel az olasz tanulóknak. Az ajándékozókhoz csatlakozott a Pfizer amerikai gyógyszergyártó cég is további száz komputerrel. Alig mozdultak meg viszont a közintézmények. Rendkívül sok magánember jelentkezett azonban a szerkesztőségnél, hogy saját otthoni számítógépével gyarapítsa az iskoláknak szánt ajándékokat.
Szívesen helyet szorítanánk lapunkban egy hasonló honi kezdeményezés hírének is, ám addig is maradnak a cseppet sem jelentéktelenebb egyedi akciók. Minap tíz számítógépet vehetett át a Pannon GSM jóvoltából a Közgazdasági Egyetem. A mobilcég a Windowsról az NT rendszerre való átállás során lecserélt PC-i közül ajánlott fel tízet az egyetemnek, amely a felajánlásnak köszönhetően egy új oktatótermet rendezhet be. A vállalat által támogatott másik oktatási intézmény, a Schönherz Kollégium már tavaly is kapott tíz számítógépet a mobilcégtől, idén viszont a mobilcég már harminc PC-t ajánlott fel az intézménynek.
Kapcsolódó cikkek
- Nemzetközi elismerés a hazai IT oktatásnak
- Milliárdokat tervez fejlesztésre a Debreceni Egyetem
- ELTE: Cisco-díjas oktatási giga-hálózat
- D-Link Felsőoktatási IP-fórum megújult üzleti megoldásokkal
- Új lehetőség az iskola-szülő kommunikációjában
- Mobiltelefon a jó jegyekért
- Évente 295 milliárd forint a számítógépes tudatlanság ára
- 60 milliós szoftvercsomagot adományozott az Autodesk a BME-nek
- Indul a NextWork robotépítő verseny
- Több ezren kattantak rá a legjobb iskolákra
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.