Pingvin az ablakban
A Windows Server és a Linux együttműködése
Mindez a másik irányból is igaz: egy Microsoft adatbázisszerver linuxos hálózatba történő integrálása szintén rémálommá változtatja egy rendszergazda életét. Van, ahol egyedi fejlesztésekkel, van, ahol a hálózat-menedzsmentre fordított plusz erőforrásokkal igyekeznek megoldani - vagy inkább áthidalni - a kérdést.
Két dudás egy csárdában
A Microsoft nemrégiben adta ki a Windows Server 2003 szerver operációs rendszerének új R2-es változatát, melynek számos újdonsága közül a heterogén vállalati hálózatokat felügyelő szakemberek számára az igazi csemegét a "Unix Identity Management" jelenti. A megoldásnak köszönhetően egységessé válik a felhasználók és a hozzájuk kapcsolódó jogosultságok kezelése. Így, ha például Linux-on megváltozik egy jelszó, akkor az a Windows Active Directory-ban is lecserélődik az újra. A NetAcademia Oktatóközpont "Pingvin az ablakban" című, 2006. február 23-án megrendezésre kerülő konferenciáján az előadók ennek részleteibe avatják be a hallgatóságot, valós körülmények között bemutatva a két ellenlábas technológia összeházasítását.
A NetAcademiában is megférnek egymás mellett
A korábban elsősorban Microsoft alapú technológiákat oktató NetAcademia tervei között azonban nem csak egy "pingvines" konferencia szerepel. "Büszkén jelenthetem be, hogy két kiváló szakember megnyerésével kínálatunk Linux alapú rendszerek üzemeltetéséhez kellő tudást és gyakorlatot biztosító tanfolyamokkal bővül" - mondta Szántó Zoltán kereskedelmi igazgató, aki hozzátette, nemzetközi VUE minősítéssel rendelkező oktatóközpontként a Microsoft minősítések mellett a NetAcademia már eddig is lehetőséget biztosított a Linux Professional Institute, az IBM, a Cisco és még számos nemzetközi szervezet hivatalos minősítésének megszerzésére. A hamarosan induló Linux képzések alapját egyébként a világszerte jól ismert GuruLabs tematikája adja. Erre épül rá a februári MesterQrzuson is bemutatásra kerülő, ám a tanfolyamon annál részletesebben tárgyalt Windows-Linux együttműködés tananyaga, valamint a Linux biztonsági kérdéseit részletesen tárgyaló zárófejezet.
Kapcsolódó cikkek
- A Dell világszerte forgalmazni akarja linuxos PC-it
- Megérkezett a Google Desktop Search Linuxra is
- Online tárhellyel és képmegosztó szoftverrel bővült a Windows Live
- Best of Interop díjat nyert a Novell ZENworks Linux Management
- Pendrive-méretű és alakú Linux-PC
- A Capgemini is támogatja a Novell SUSE Linux megoldásait
- Június 30-ig még olcsóbbak a Microsoft magyar nyelvű termékei
- 15 rést javít a Microsoft 6 biztonsági frissítése
- Apple Safari böngésző Windowsra
- Négy kritikus javítás kiadására készül a Microsoft
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.