Abakusz 2006: szoftverfejlesztő és tehetségkutató verseny
A verseny célkitűzése: Probléma- és feladat-megoldási, valamint dokumentálási képesség felmérése és javítása a szoftverfejlesztés és a szoftvertesztelés területén.
A verseny alapkoncepciója a nyílt dokumentáció és forráskód. A cél, hogy a beadott munkák a tanulás és az önfejlesztés szolgálatában álljanak. A helyezett versenyző számára komoly reklám lehet munkájának közzététele.
Nevezési határidő és feltételek: Nevezni 2006. március 6. 9.00 órától- március 13. 16.00 óraig az alábbi kategóriákban a Gábor Dénes Főiskola honlapján (www.gdf.hu/abakusz) elhelyezett on-line nevezési lapon lehet.
- fejlesztő kategória
- tesztelő kategória
Az idei esztendőben is meghirdetik az oktatási intézmények közötti versenyt. A feladatokat 2006. március 6-án a Gábor Dénes Főiskola honlapján teszik közzé.
További információt a www.gdf.hu/abakusz honlap valamint az abakusz@szamalk.hu e-mail címen illetve a (1) 203-0304/6230 telefonszámon Brassai Ildikó nyújt.
Kapcsolódó cikkek
- Nemzetközi díjat kapott a Csodafa és Sulinet Digitális Tudásbázis
- Kiemelkedően jó Grepton eredmények a Microsoft támogatási pályázatán
- Következő generációs CRM a felsőoktatásnak
- GTS-Datanet pályázat a jövőről, diákoknak
- SharePoint portál az ELTE-n
- A NetAcademiával képezteti leendő tanácsadóit a Microsoft
- ECDL a szakképzésben - kölcsönös átjárhatóság
- Elektronikus tananyag-piactér és a digitális könyváruház indul
- Webfejlesztői verseny Microsoft platformon
- Cell Broadband Engine technológia oktatása a BMF-en
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.