SAP szakembereket képeznek a Műegyetemen
A megállapodás célja az SAP érdekkörébe tartozó, elsősorban termelésinformatikai ill. gazdasági informatikai jellegű, a vállalatirányítási szoftverrendszerek innovatív fejlesztését is felvállaló, az egyetemi oktatók, kutatók, doktoranduszok és hallgatók innovatív alkotó tevékenységének támogatása.
A megállapodás keretében az SAP vállalja, hogy távlati terveket készít a gazdasági informatikai képzés jövőjét, esetlegesen a Műegyetemen történő önálló szakként való beindítását illetően, valamint hogy alkalmazott kutatási, illetve kísérleti fejlesztés(eke)t rendel meg az egyetemtől. Az SAP 50 millió forint értékben szoftver licencekkel támogatja az egyetemet, valamint lehetővé teszi továbbá a BME hallgatói számára, hogy részt vegyenek a cég által szervezett képzésekben is.
A partnerségnek köszönhetően az egyetem figyelemmel kíséri az SAP munkaerő-piaci igényeit és lehetőségei szerint segítséget nyújt az SAP humánpolitikai feladatainak végrehajtásában is, elsősorban oly módon, hogy közreműködik jelenlegi és végzett hallgatói körében az SAP igényeinek megfelelő képzettségű, gyakorlatú munkaerő toborzásában. Az SAP célja, hogy elegendő számú és megfelelően képzett informatikai és gazdasági szakember álljon rendelkezésre a 2005-ben elindult SAP Labs Hungary kutató-fejlesztő központ számára, amely a tervek szerint 2006 végére mintegy 300 szoftverfejlesztőt, közgazdászt, és logisztikust foglalkoztat majd. Az SAP világszinten nyolcadik K+F központja által fejlesztett Supply Chain Management megoldást az SAP a világ minden táján értékesíti. A BME felnőttképzési programja keretében segíti az SAP foglalkoztatottjainak továbbképzését.
Kapcsolódó cikkek
- Webfejlesztői verseny Microsoft platformon
- Intel-technológiát oktatnak a BME-n
- Svéd siker a 24 órás programozó-versenyen
- Innovációs Nap az Eötvös Loránd Tudományegyetemen
- A World Wide Web konzorcium tagja lett a Műegyetem
- Innopark létesül Székesfehérváron
- Linux 48 - IBM Szoftver Programozói Bajnokság
- IBM: tanulmányi-kutatói központ a BME-n
- Nemzetközi HighTech vásár Kínában magyar részvétellel
- Nagy értékű szoftverfelajánlás és új labor a BME-nek
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.