Üzembe állították a GÉANT-2 hálózat budapesti elosztó pontját
A GÉANT együttműködéshez, valamint a belföldi nagysebességű hálózat fejlesztéséhez és működtetéséhez kapcsolódó feladatokat itthon az NIIF Intézet látja el, 100%-os hálózati lefedettséget és innovatív szolgáltatásokat - videokonferencia, IP telefónia, szuper-számítástechnika, GRID rendszerek, IPv6, multicast stb. - biztosítva az ország valamennyi egyeteme és kutató intézete számára.
Az EU által támogatott GÉANT-2 a világ első számú, összetettségében egyedülálló hibrid hálózata, mely a szélessávú átvitel sebességének többezerszeresét elérő nemzetközi internetkapcsolatok biztosítása mellett lehetővé teszi a kutató és oktató központok ugyanilyen sebességű közvetlen összekapcsolását és információátvitelét is. A hálózat több mint 30 európai országra terjed ki és a világ számos más régióját is eléri, kielégítve a nemzetközi tudományos kapcsolatok legmagasabb igényeit. Alkalmazásával a Föld különböző pontjain - köztük Magyarországon az NIIF hálózatának segítségével - működő kutatási centrumok tudósai úgy működhetnek együtt, mintha azonos helyen dolgoznának. A GÉANT-2 a fizika, kémia, biológia, csillagászat, meteorológia, környezettudományok, orvostudományok és más kutatási területek különböző földrajzi régiókban tevékenykedő művelői között olyan információátadási lehetőséget biztosít, mely korábban elképzelhetetlen volt. Sok ezer kilométerre elhelyezkedő műszereket úgy használhatnak a tudósok, mintha ott állnának előttük, az egymástól igen nagy távolságra dolgozó kutatók közös munkáikat úgy végezhetik, mintha ugyanabban a szobában ülnének, a távoli információk hatalmas tömegéhez úgy juthatnak a másodperc törtrésze alatt hozzá, mintha azok saját számítógépükben volnának tárolva.
A GÉANT-2 hálózat - Európa érintett országainak mintegy felét lefedő - központi szegmense (Nagy-Britanniától Olaszországig, Portugáliától Csehországig) ugyancsak e hónapban áll üzembe, majd ezeket követi a további csomópontok üzembe helyezése. 2006 második felére végleg átveszi a GÉANT-1 hálózat helyét és szerepét a méreteiben, sebességében, komplexitásában, üzembiztonságában és funkcióit tekintve is új hálózati generációként üzembe álló GÉANT-2.
Kapcsolódó cikkek
- Networkshop 2007 - megkezdődött az informatikai konferencia Egerben
- GEANT2 - óriási előrelépés az európai kutatásban
- Kovács Kálmán: A verseny a információs szolgáltatások díjainak csökkenését eredményezi
- Az intelligens hálózatok világába invitálja a Networkshop résztvevőit a Cisco
- Networkshop 2005: magas színvonalú az akadémiai szféra informatikai infrastruktúrája
- Tovább bővült az országos videokonferencia rendszer
- NIIF: névtár rendszer és IP telefónia átadása
- Az NIIF Program videokonferencia projektjének átadása
- Synergon a Networkshop 2004-en
- A Cisco Systems a Networkshop 2004-en
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.