Együttműködés az IBM és a Nyugat-Magyarországi Egyetem között
Az IBM-nél rendkívül izgalmasnak tartják azt a kutatást, amely a szolgáltatóipar lehetséges szerepét vizsgálja a fenntartható fejlődésben. A kutatás Nyugat-Magyarországi Egyetem berkein belül készül, az informatikai cég pedig pénzügyi támogatást nyújt a kutatás elkészülése érdekében. A szolgáltatóipar kutatása egészen fiatal tudományág. Az IBM az SSME (Services Sciences, Management and Engineering) program keretében már évek óta elősegíti, hogy olyan alkalmazott tudományok kutatásai kaphassanak zöld utat, amelyeknek a gazdasági életben is komoly pozitív hatásai lehetnek.
„Az épület átadása jelentős esemény a Nyugat-Magyarországi Egyetem Faipari Mérnöki Karának életében, és különleges szerepet tölt be az informatikai oktatás fejlesztésében, továbbfejlődésében” –mondta el Dr. Molnár Sándor egyetemi tanár, a Kar dékánja. Dr. Faragó Sándor egyetemi tanár, rektor kiemelte, hogy az oktatási feltételek jelentős fejlődése mellett különösen értékes az a kapcsolat, ami az IBM Magyarország és a soproni informatikai oktatás között kialakult. A 2006-ban kapott kutatási megbízás ugyanis messze túlmutat az informatikán, és a fenntarthatóság és informatika gondolatának központba helyezésével széles együttműködés lehetőségét teremti meg a „Zöld Egyetem” nagyszámú kutatási és oktatási területe, valamint az informatikai alkalmazások között.
Kapcsolódó cikkek
- Nemzetközi díjat kapott a Csodafa és Sulinet Digitális Tudásbázis
- IBM: SOA témájú nemzetközi konferencia Budapesten
- Kiemelkedően jó Grepton eredmények a Microsoft támogatási pályázatán
- Következő generációs CRM a felsőoktatásnak
- GTS-Datanet pályázat a jövőről, diákoknak
- SharePoint portál az ELTE-n
- A NetAcademiával képezteti leendő tanácsadóit a Microsoft
- ECDL a szakképzésben - kölcsönös átjárhatóság
- Elektronikus tananyag-piactér és a digitális könyváruház indul
- Webfejlesztői verseny Microsoft platformon
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.