Egységes gazdasági informatikai rendszer a Debreceni Egyetemen
E célok megvalósításának az eszköze az úgynevezett SAP gazdasági informatikai rendszer bevezetése volt, amely - a rektor szerint - sikertörténet az egyetem életében.
Az intézmény idei első féléves beszámolóját a szaktárcának már a SAP-rendszerből nyert adatok alapján állították össze - mondta.
Harsányiné Séllyei Ágnes, a DE gazdasági főigazgatója hozzátette: az új rendszer bevezetése alapvető változásokat hozott az integrált egyetem decentralizáltan működő gazdasági igazgatóságainak életében.
Felsorolása szerint átdolgozták a gazdasági adminisztráció, a beszerzés és a kontrolling folyamatait. Mindezekhez segítséget nyújtott az a humánerőforrás-fejlesztési operatív program keretében elnyert projekt, amelyről kedden országos konferenciát rendeztek a Debreceni Egyetemen.
Nagy János a projekt kapcsán megjegyezte: az új rendszerbe egyszer kell adatokat bevinni, s a program azt átlátható, ellenőrizhető módon dolgozza fel. A SAP bevezetésével megszűntették az egyetem számviteli osztályát, így az új módszer megtakarításokkal is jár.
Hozzátette: a rendszert folyamatosan bővítik, s hamarosan az is lehetővé válik, hogy pontos kimutatással rendelkezzenek arról, egy-egy hallgató képzése mennyibe kerül. Ezen túlmenően olyan nyilvántartást is készítenek a rendszerrel, hogy a Debreceni Egyetemen végzett hallgatók milyen arányban tudnak képzettségüknek megfelelően elhelyezkedni a munkaerőpiacon - közölte a DE rektora.
Kapcsolódó cikkek
- SAP-Novell: Közös Linux-támogatás
- Oracle: új világrekord négymagos és nyolcmagos platformokon
- Novell-SAP LinuxLab közös fejlesztés
- Új bíró, halasztás az Oracle-SAP perben
- A kereskedelmi bankok nem felelnek meg saját elvárásaiknak
- SAP-Cisco csoportmunka megoldások
- Hódít az SAP a kkv-szektorban
- Növekvő licencbevételek a SAP-nál
- Kóka: két év alatt 40 szolgáltató központ jött létre
- Virtualizáció SUSE Linuxon SAP alkalmazásokhoz
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.