Vállalatvezetési tanácsok elsőkézből

Sikerrel zárult az IVSZ első KKV konferenciája

forrás Prim Online, 2006. december 4. 15:19
2006. december 1-jén első alkalommal került megrendezésre az IVSZ KKV konferenciája, amin 75 vállalat vezetője vett részt. A pénzügyről, cégjogról, adóügyekről, pályázati és hitel-lehetőségekről, a vállalati együttműködésekről szóló előadások közös célja az volt, hogy gondolatébresztőként szolgáljanak, melyek azok a lehetőségek, amiket akár a kis és középvállalkozások is sikerrel használhatnak cégeik fejlesztése érdekében.
Az IVSZ törekvései között prioritásként szerepel a mikro-, kis- és középvállalkozások támogatása, ennek érdekében már több olyan szolgáltatást vezettünk be, ami kiváló lehetőséget teremt tagjaink számára az IVSZ-en belüli információk és tudás kihasználására. A KKV konferencia programjának összeállításakor az volt a fő szempontunk, hogy leginkább azokban a vállalati tevékenységeket érintő kérdésekben adjunk támogatást, információt, ahol a KKV- k általában külső segítségre kell, hogy építsenek. A jogi, pénzügyi és értékesítési témakörben felvonultatott előadások során olyan gyakorlati példákat szeretnénk felvonultatni, amit akár már holnap tudtok a saját cégetekbe adaptálni - mondta Kovács Zoltán, az IVSZ elnöke megnyitóbeszédében.

Egyed Géza, a GKM szakállamtitkára köszöntőbeszédében kiemelte: „Magyarországnak egyetlen lehetősége van az Európán belüli fejlődésre: A gazdaságot a tudásalapú társadalomra kell építenünk és a magas hozzáadott értéket képviselő ágazatokban kell az élre törnünk”.  Beszédében kitért a GKM második Nemzeti Fejlesztési Tervben megvalósuló Gazdaságfejlesztési Operatív Programjára, amelyben kiemelt fontossággal bírnak az innovációs és K+F projektek, a megfelelő üzleti környezet, az ipari-üzleti parkok, a technológia inkubátorok és a start-up vállalkozásokat segítő infrastruktúrák támogatása. Az államtitkár hozzátette: Az IKT tartalom minden progresszív gazdaságfejlesztési program alapeleme kell, hogy legyen, a támogatások körében pedig olyan tevékenységek is bekerültek, mint a vállalatirányítási rendszerek beszerzése, az e-kereskedelemmel kapcsolatos fejlesztések (e-bizalom, minősítések, logisztikai háttér) valamint a hátrányos helyzetű térségek szélessávú infrastruktúra hálózatának kiépítése.

Novák Csaba (Nemzeti Fejlesztési Ügynökség GVOP – IH, igazgató) az NFT2 pályázati lehetőségek és várható támogatási formákról szóló előadása a konkrétumokról szólt: hol, hogyan milyen források lesznek elérhetőek. Kitért arra is, hogy mik lesznek a második NFT intézkedéseinek technikai, gyakorlati részletei: Lesznek-e könnyítések-nehezítések a vállalkozóknak szóló pályázatok végrehajtása, pályáztatása során, illetve hogyan juthatunk hozzá a tervezett tőke/hitelprogramokhoz.

Az Állami hitelprogramokról, tőkeprogramokról Aladics Sándor (Magyar Fejlesztési Bank, vezérigazgató-helyettes) beszélt. Az MFB és kapcsolódó cégei által kezelt hitel és tőkeprogramok bemutatása konkrét adatokkal, az MFB 2007 évi terveinek felvázolása. Ez utóbbiban az IVSZ-nek is lehet szerepe: A fejlesztési bank 2007-ben elindít ágazati hitelprogramokat is, amelynek keretében mintegy 3mrd forinttal szeretnék az infokommunikációs iparágat forráshoz juttatni. Az IVSZ 2006 tavasza óta együtt dolgozik az MFB kollégáival a program kidolgozásán, ez a munka így a jövő év elejétől új lendületet vehet és reményeink szerint 2007-ben az IVSZ közreműködésével valósulhat meg az IKT hitelprogram.

Az Elérhető pénzügyi források, hitelek címmel tartott előadást Katona Ágnes, a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány hitelezési igazgatója, melyben az előzőhöz kapcsolódóan az egyéb pénzügyi források és hitelprogramok gyakorlati oldalról történő bemutatására, kiemelten a mikro- és kisvállalkozások hitelkérdéseire koncentrált.

Rétfalvi György (ITDH, vezérigazgató) a Külpiaci megjelenés lehetőségeiről beszélt: Milyen lehetőségek állnak rendelkezésre, hogy az európai informatikai kiállítások látogatásához a KKV-k támogatást kapjanak, az ITDH tevékenysége hogy tudja segíteni a kisebb cégek napi munkáját, illetve milyen hatékonysággal működnek a rendszeresen szervezett üzletember-találkozók. A 2007 évi tervekről szólva Rétfalvi György megemlítette, hogy szeretnének cégre szabott exportsegítő programot elindítani, amely során egy-egy cég közvetlen és hatékony segítséget kap a külpiaci megjelenéshez.

Árva Tímea (Árva és Sótonyi Ügyvédi Iroda) előadásában átfogó képet kaphattunk arról, hogy a társasági törvény 2006-ban történt változásai milyen konkrét, gyakorlati következményekkel járnak. Ugyancsak az idei változásokra koncentrált „Adóügyek, változások” című előadásában  Vincze Márta (Navigator kft. igazgató) a garantált minimálbér és az elvárt járulékfizetési minimum tudnivalóiról, a foglalkoztatóválasztási lehetőségeiről, a tagi hitel lehetőségeiről szólt. Az előadás kifejezetten azokra a fontos körülményekre, lehetőségekre koncentrált, amelyeket 2006. december 31-ig lehet csak kihasználni.

Wolf Gábor (Marketing Commando) a hatékony kisvállalati marketingeszközökről szóló eladásában konkrét tanácsokkal, javaslatokkal szolgált, hogy az IKT KKV cégeknek is érdemes marketing- és PR-eszközöket használni. Kátai Szabolcs, az IVSZ szakértője az IKT piac jellemzőiről, várható trendjeiről tartott előadást.

Vityi Péter (Microsoft Magyarország, vezérigazgató) és Veres Zsolt (SAP KKV kereskedelmi igazgató) a multinacionális vállalatok és a KKV-k lehetséges együttműködési területeit vázolták fel.

A KKV konferencia prezentációi
Kulcsszavak: konferencia IVSZ

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01