Sun: elkészült a Neptune, célegyenesben a Rock, megújulnak az UltraSparc T1 alapú rendszerek
A Rock, a Neptune és a továbbfejlesztett Sun Fire T2000 kiszolgálók révén a Sun tovább erősíti a vezető szerepét a többszálas hardverek terén.
A Rock processzor a Sun következő generációs, csúcskategóriás Sparc CMT-terméke, melynek tervezésénél az alapoktól fogva arra törekedtek, hogy valóra váltsák a többszálas architektúra ígéretes lehetőségeit a csúcskategóriás rendszerekben. Ez a fontos mérföldkő igazolja, hogy a Sun jó úton halad a Rock alapú szerverek 2008 második félévére tervezett bemutatása felé.
A Neptune a világ első CMT-re optimalizált ASIC-áramköre, amely egy 10 gigabites, többportos Ethernet hálózati csatoló. A Sparc vagy x64 alapú többmagos, többszálas rendszerekben a Neptune-tól, a Sun jelenlegi kínálatához képest, mintegy négyszeres alkalmazásszintű teljesítménynövekedést és a versenytársak termékeihez képest jelentősen magasabb átviteli sebességet várnak.
A Sun Fire T2000 továbbfejlesztései: a Sun a 64 gigabájtos memóriaméret támogatásával és az új, gyorsabb, 1,4 gigahertzes UltraSparc T1 Niagara processzorral javítja Sun Fire T2000 kiszolgálóinak teljesítményét, bővíthetőségét és teljesítmény/fogyasztás mutatóját. A Sun a meglévő és az új rendszerekhez egyaránt kínál 64 gigabájtos memóriatámogatást; a memóriaigényes alkalmazások teljesítménye így akár 20 százalékkal is nőhet, a T2000 szerverek pedig jobban terhelhetők, és több alkalmazást képesek kiszolgálni. Ez különösen ott előnyös, ahol a különböző gépeken működő rendszerek üzemeltetését egyetlen szerverre kívánják összevonni.
Az 1,4 gigahertzes UltraSparc T1 processzor feldolgozási teljesítménye a korábbi tesztekben 30 százalékkal is túlszárnyalta a jelenlegi 1,2 gigahertzes processzorét. Mindeközben a versenytársak jelenlegi termékeihez képest kétszeres teljesítményt és ötszörös teljesítmény/fogyasztás mutatót ért el a Sun a fejlesztés révén. A helyigényt, fogyasztást és teljesítményt összevető SWaP teljesítmény teszten a konkurenciához képest elért kilencszeres mutató pedig önmagáért beszél. Ezeknek a fejlesztéseknek köszönhetően a felhasználók képesek lesznek áttörni azokat az energiafogyasztási, hűtési és helyigénykorlátokat, amelyekkel ma számos adatközpont küzd. Ezáltal a korszerű többszálas rendszerek szolgáltatásait nagyságrendekkel többen vehetik igénybe, a vállalatok pedig milliókban mérhető megtakarításokat érhetnek el az üzemeltetési költségek terén.
A Sun jól halad a Niagara 2 fejlesztésével is, és tartani tudja a 2007 második felére tervezett első szállításokat.
Kapcsolódó cikkek
- Jönnek a 65nm-es nagy teljesítményű szerver CPU-k
- Sikeresen fut a Solaris a Sun Rock processzoron
- Nagy teljesítményű 8- és 16 magos Sun CPU-k
- Sun szerverek Intel processzorokkal
- A Sun bemutatta az új CMT processzorokat
- 4-5-6 GHz-es processzorok az ISSCC 2007 konferencián
- Sun Rock processzor 16 maggal
- A Sun Niagara 2 processzor újabb részletei
- Új nagy teljesítményű Sparc processzorok a láthatáron
- A Sun elkészült az UltraSPARC T2 "CoolThreads" processzor végleges terveivel
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.