Oracle TimesTen adatbázis-kezelő 7-es verzió
A 7-es verzió az Oracle TimesTen adatbázis első olyan változata, amelyet teljes egészében az Oracle szakemberei fejlesztettek, miután az Oracle 2005 júniusában felvásárolta a TimesTen vállalatot. Az Oracle TimesTen a köztesrétegben gondoskodik az adatok valós idejű kezeléséről, az Oracle Database pedig a teljes vállalat törzsadatait és tranzakciós adatait tartalmazza. A két adatbázis-kezelő szoros együttműködése révén kiválóan támogatja a valós idejű üzleti funkciókat, emellett architektúrájával képes megfelelni a jövő szolgáltatásorientált architektúráira jellemző adatkezelési igényeknek.
Szorosabb integráció, valós idejű gyorsítótárazás
Az Oracle TimesTen 7 számos jelentős fejlesztéssel segíti elő, hogy a felhasználók lényegesen gyorsabban gyűjthessék ki, érhessék el és kezeljék az információkat, például:
ˇ Az adattípusok kompatibilitása – az Oracle Database 10g ismert adattípusai mostantól elérhetőek az Oracle TimesTen 7-ben, ami lehetővé teszi az egyszerűbb alkalmazásfejlesztést és az adatok gyorsítótárazását a memóriában
ˇ Új SQL-funkciók – az Oracle TimesTen 7 továbbfejlesztett SQL-funkciókat tartalmaz, melyek szemantikája és viselkedése hasonlít az Oracle Database 10g-nél megszokottakhoz
ˇ Széleskörű nyelvi támogatás – az Oracle TimesTen 7 mostantól több mint 50 karakterkészletet és 80 nyelvet támogat az adatbázisban
ˇ Automatikus adatelavulás és igény szerinti adatbetöltés – gyorsítótárként használva az Oracle TimesTen 7 rendszerben tárolt adatok menet közben folyamatosan betölthetők a memóriába, illetve elavulás esetén automatikusan törlődnek onnan
ˇ Szintfüggetlen elérhetőség – az adatok automatikusan szinkronizálhatók a replikált Oracle TimesTen adatbázisok és az Oracle Database adatbázisok között
Az Oracle TimesTen 7 új, valós idejű gyorsítótárazási képességei számos alkalmazásnál hasznosak, különösen azoknál, amelyeknek bizonyos adatokat valós időben kell elérniük egy Oracle adatbázisban. Az Oracle TimesTen 7 beépített funkcióival jól felkészült a leggyakoribb gyorsítótárazási helyzetekre:
ˇ Dinamikus, igény szerinti gyorsítótárazás – ezt gyakran használják a vevőkkel közvetlen kapcsolatban lévő munkatársakat segítő alkalmazásokban. A jelentkező ügyfelekhez kapcsolódó adatok rögtön betöltődnek, majd a velük való tárgyalás során a munkatárs új adatokat rögzíthet, vagy módosíthatja a meglévőket. Hívásközpontokban vagy ügyfélportál-alkalmazásokban ez felgyorsítja az információk elérését az éppen kiszolgált ügyfelek számára.
ˇ Csúszó időablakos gyorsítótárazás – ez a lehetőség olyan üzletiintelligencia-megoldásokban és analitikai alkalmazásokban hasznos, ahol az utolsó 10 perc termelési adatait vagy az utolsó 30 nap értékesítési adatait intenzíven használják a valós idejű döntéshozatalhoz.
ˇ Referenciaadatok gyorsítótárazása – ez a megoldás az ügyfeleket kiszolgáló webhelyeknél vagy üzleti folyamatoknál hasznos, különösen olyankor, ha gyakran kell hozzáférni a termékkatalógusokhoz, üzleti szabályokhoz és metaadatokhoz.
Az Oracle TimesTen 7 ezen helyzetek mindegyikében automatikusan kezeli az adatmozgást a gyorsítótár és a mögöttes vállalati Oracle adatbázis között, így egyszerűbbé teszi az alkalmazásfejlesztést. Az Oracle TimesTen 7 emellett támogatja az Oracle Real Application Clusters (RAC), az Oracle Fusion Middleware, az Oracle SQL Developer és az Oracle JDeveloper megoldásokat is.
Az Oracle TimesTen memóriában működő adatbázis-kezelő rövid ismertetése
Az Oracle TimesTen a memóriában való működésre optimalizált adatbázis-kezelő, amely villámgyors válaszidőket és kimagasló feldolgozási kapacitást biztosít a valós idejű működést igénylő vállalatoknak a távközlésben, a pénzügyi szolgáltatásokban, a honvédelemben és más hasonló területeken. A memóriában működő adatbázis a köztesrétegbe gyorsítótárként vagy önálló adatbázis-kezelőként illeszthető be. Az Oracle TimesTen olyan adattárakat kezel, amelyek teljes egészükben beleférnek az operatív memóriába, és szabványos SQL-interfésszel működnek. Az adatbázis-kezelő tartósan megőrzi, illetve szükség esetén a logokból helyreállítja az adatokat, emellett előnye a villámgyors válaszidő és a rendkívül magas teljesítmény.
Kapcsolódó cikkek
- Az Oracle félmilliárdért felvásárolja az Agile céget
- IDC: Az Oracle vezeti a relációs adatbázis-kezelők piacát
- Oracle Application Express 3.0
- Oracle: 36%-os eredménybővülés
- Oracle: vártnál kedvezőbb negyedéves eredmények
- Az Oracle 3,3 milliárd dollárért felvásárolta a Hyperiont
- Új világrekord: 4,1 millió tranzakció percenként
- Oracle negyedév: rekordbevételek és rekorderedmények
- Az Oracle felvásárolja a Demantrát
- Megveheti a Novell-t az Oracle
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.