Magyarország új példaképei
A Pannon Példakép Alapítvány immár tizedik alkalommal adta át díjait. Az alapítvány 2007. évi második díjátadóján a több száz jelölt közül a kuratórium által kiválasztott három legkiválóbbnak adták át a Példakép Díjakat, s a velük járó egy-egymillió forintot.
Magyarország új példaképei:
Elek Dóra, a Baltazár Színház vezetője
Erdődi Béláné Julianna, a romániai Zilahon élő 19 gyermekes nevelőszülő
Nádas Pál, a Magyar Paralimpilai Bizottság elnöke, a Mozgásjavító Általános Iskola és Diákotthon igazgatója.
A Példakép Alapítvány folyamatosan várja a jelöléseket. Az alapítvány postacíme: Pannon Példakép Alapítvány, 2040 Budaörs, Baross u. 165.; elektronikus levélcíme: peldakep@peldakep.hu. Az alapítvány működéséről további információk az interneten a www.peldakep.hu oldalon találhatóak.
- Elek Dóra, a Baltazár Színház vezetője
Dóra tíz éve hozta létre és működteti a Magyarországon az egyetlen hivatásos és állandó színtársulatot, amelyik értelmi sérült színészekből áll. A társulata kifejezetten erre a feladatra verbuválódott, a színház megközelítése is elsősorban művészi, nem pedig gyógyító-rehabilitációs. A sérültekre gyakorolt terápiás hatás nem célja, hanem az egyik fontos hozadéka a színpadi munkának. Intenzív együttlét, színvonalas szakmai képzés jellemzi azt a munkát, amelyben Dóra kompromisszumot nem ismerve, a maximumot igyekszik kihozni a színészeiből. Emellett szüntelen és fáradhatatlan forrásteremtő, aki a nehezedő körülmények között is igyekszik folyamatosan fejlődni.
- Erdődi Béláné Julianna, a romániai Zilahon élő 19 gyermekes nevelőszülő
Julianna és férje a romániai Zilahon tizenkilenc nehéz sorsú gyereket nevel saját otthonában. Sokan közülük testi vagy értelmi fogyatékosok; vannak, akik egyetemre járnak, de vannak, akik képtelenek lesznek valaha is az önálló életre. De mindannyiukban közös, hogy reménytelen helyzetű családba születtek, és Júliáék adnak nekik esélyt a jobb életre. A házaspár emberségből, gyerekszeretetből vállalja az irgalmatlanul súlyos terhet, amit a gyerekek ellátása, iskoláztatása és nevelése jelent. Amikor kiderült, hogy nem lehet saját gyermekük, sorra vették magukhoz a rászoruló kicsiket. Minden este legalább húszan ülik körül az asztalt, és addig bővítették a házat, amíg minden gyereknek saját kis külön kuckója lett.
- Nádas Pál, a Magyar Paralimpilai Bizottság elnöke, a Mozgásjavító Általános Iskola és Diákotthon igazgatója
„Nem az az érdekes, hogy lábatlan emberek röplabdáznak, hanem az, hogy Magyarország–Németország: 3–2” – vallja Nádas Pál, aki immár 35 éve szolgálja - többféle beosztásban – a fogyatékossággal, mozgássérüléssel élők ügyét. Munkája a szenvedélyévé vált, s önzetlen elhivatottsága példaképpé tette őt környezetében és azon túl is. Nádas Pál gyerekkorában hét évet maga is állami gondozásban töltött, és sorsszerűnek érzi, hogy erre a területre vezette az élet. Különleges személyisége, szervezői készsége és intézményteremtő buzgalma alakját legendássá tették. Mindkét tisztségében azon dolgozik, hogy a mozgásukban akadályozottak sikeres, boldog és teljes életet élhessenek.
Kapcsolódó cikkek
- Nemzetközi díjat kapott a Csodafa és Sulinet Digitális Tudásbázis
- A Pannon nem ért egyet a GVH döntésével
- Kmetty József és Csiszér Béla az idei Gyurós-díjasok
- A Pannon határidő előtt bevezeti az EU új roaming-tarifáit
- Húszmilliós bírság a Pannonnak - megtévesztő reklámokért
- Új tarifacsomagokkal havi 1000 percet ajándékba ad a Pannon
- Még egyszerűbb SMS-ben lottózni
- Ökológia a számítógépközpontban - mit tehetünk érte?
- Száz lakosra több mint száz mobiltelefon jut
- Mobil internet a magyar jégkorong-válogatottnak
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!