Amerika üzenete Kínának: mi nyerjük meg a cyber-háborút!
A The Times című londoni napilap online kiadásában megjelent írás szerint Kína a virtuális világ urává szeretne válni, és ezzel Amerikát arra kényszeríti, hogy hálózati rendszereit még biztonságosabbá tegye - közölte az amerikai hadsereg.
Az amerikai légierő magas rangú parancsnoka - akit azzal a feladattal bíztak meg, hogy "cyber parancsnokságot" hozzon létre - közölte: Kína az egyetlen ország, amely meglehetősen nyíltan kimondja, hogy uralkodó szerepre készül. Az Egyesült Államok hadereje komolyan veszi a számítógépes rendszerek elleni támadások veszélyét, és képes lesz felvenni a versenyt - vélekedett Robert Elder altábornagy.
Elder egy louisianai katonai támaszponton vezet egy olyan csapatot, amelynek tagjai számítógépes hálózatok elleni támadás következményeire összpontosítanak. A barksdale-i bázison már 25 ezer katonai személy dolgozik elektronikai védelmi, illetve informatikai hadviselésre alkalmas eszközökkel kapcsolatos fejlesztéseken.
Elder egy hónappal a kínai katonai képességekről szóló éves amerikai védelmi minisztériumi jelentés megjelenése után nyilatkozott.
A jelentés szerint az ázsiai ország számítógépes vírusokat és informatikai hálózatok megbénítására alkalmas eszközöket fejleszt. A kínai néphadsereg már rendelkezik olyan eszközökkel, amelyek a baráti számítógépeket megvédik, az ellenséges rendszerekre pedig csapást mérhetnek.
A kínai külügyminisztérium visszautasította a jelentésben foglaltakat, a kínai belügyekbe való "durva beavatkozásnak" minősítette azokat, hozzátéve: Peking katonai előkészületei tisztán védelmi jellegűek.
Elder szerint az állítólagos kínai cyber-hadműveletek az üzleti titkok eltulajdonítására összpontosítanak, hogy Peking időt takarítson meg a csúcstechnológiai fejlesztéseknél.
Kapcsolódó cikkek
- Hibás Symantec-frissítés bénított le kínai PC-ket
- Világméretű zombitámadás
- A céges adatok fele laptop-lopás és hanyagság miatt vész el
- Felhasználói adatokat loptak a PirateBay-ről
- Meghekkelt Vista DreamScene funkció
- A vállalati csaló profilja
- A Windows-frissítőt használják ki hackerek
- Feltörték a Citibank billentyűzet-titkosítását
- Állítólag 5 millió e-mail tűnt el a Fehér Ház hivatalos levelezéséből
- Javítatlan Windows DNS hibával élnek vissza
A TikTok és a YouTube a tinédzserek első számú mobilos platformja
Mintegy négy órát töltenek telefonjuk képernyője előtt egy átlagos napon a 16–35 évesek, ennek csaknem felét közösségi médiumok alkalmazásai teszik ki – egyebek mellett ez derült ki az NMHH friss kutatásából. A fiatal felnőttek digitáliseszköz-használati szokásait vizsgáló reprezentatív tanulmány a megszokott online kérdőíves felmérés mellett szoftveres adatgyűjtéssel, objektív készülékhasználati adatok elemzésével is dolgozott a minél megbízhatóbb eredmények érdekében.
gpg4win 4.4.0
A Gpg4win lehetővé teszi e-mailek és fájlok biztonságos továbbítását titkosítás és digitális aláírások segítségével. A titkosítás megvédi a tartalmat a kíváncsi szemek elől. A digitális aláírások biztosítják, hogy nem módosították, és egy adott feladótól származnak.
IM-Magic Partition Resizer 7.4.0
Az ingyenes IM-Magic Partition Resizer egyszerű megoldást kínál a partíciók átméretezésére, másolására, új létrehozására, törlésére vagy formázására. Mindezeket a műveleteket adatvesztés nélkül tudjuk végrehajtani.
A jövő programozói versenyeztek
A régió legjobb egyetemista és középiskolás programozói mérték össze tudásukat a Debreceni Egyetem Informatikai Karán rendezett Regionális Programozói Csapatversenyen. A résztvevők számot adhattak arról, rendelkeznek-e naprakész informatikai tudással és hogyan tudnak csapatban dolgozni.
Magyarországra is megérkezett a ZTE első összehajtható készüléke
A ZTE két, 2024-ben debütáló modellje, a nubia Flip 5G és a nubia Music nemrég megérkezett a magyar piacra is. A ZTE első összehajtható okostelefonja, a nubia Flip 5G, és a zenére hangsúlyt fektető nubia Music már elérhető a magyar vásárlók számára.