Fish a PowerBuilder négylépcsős.NET integrációjáról
A múlt héten Bécsben rendezték meg a Sybase cég PowerBuilder .NET témájú nemzetközi konferenciáját, amelyre a térség PowerBuilder fejlesztőcégeinek képviselőit hívták meg. A szakmai eseményen David Fish, az amerikai cég technológiai evangelistája elemezte a PowerBuilder 11-es változatát és mutatta be a termék fejlesztésében fontos négy fő lépést.
Ismeretes, hogy a Sybase 2007 nyarán jelentette meg a PowerBuilder 11-es verzióját, amely az utolsó előtti nagy lépés a teljes .NET integráció felé. Fish szerint a Sybase célja, hogy a PowerBuilderrel egy olyan eszközt adjon a fejlesztők kezébe, amellyel továbbra is elképesztő hatékonysággal a leginkább elterjedt platformokra (.NET és J2EE) tudjanak fejleszteni. Hozzátette: "A 11-es verzió megjelenése igen fontos lépés a PowerBuilder életében, mivel a fejlesztők ettől a változattól kezdve tudnak .NET alkalmazásokat készíteni. A már meglévő PowerBuilder alkalmazások, webszolgáltatások átírás nélkül, néhány perc alatt átfordíthatóak a .NET 2.0 keretrendszerre (az eredmény natív .NET kód)".
Fish ismertette továbbá a Sybase négylépcsős .NET integrációs tervét, amely most ősszel harmadik állomásához ért. A PowerBuilder 9-ben mutatkozott be a webszolgáltatások támogatása, majd a 10-es verzióval párhuzamosan jelent meg a DataWindow.NET. A 11-es változat esetében lehetőség nyílik .NET alkalmazásokat (WinForm, SmartClient és WebForm), alkatrészeket (assemblies) és webszolgáltatásokat (ASP.NET) készíteni. A DataWindow esetében immár webszolgáltatást is megadhatunk adatforrásnak, frissítésre kerültek a szoftverben az adatbázis-meghajtók, valamint széleskörű Vista támogatással érkezik az eszköz. A Sybase-ben már folynak a PowerBuilder 11.1-es verzió megjelentetésének az előkészületei. Ez a változat várhatóan még idén piacra kerül és tovább bővíti a .NET-es lehetőségeket. A PowerBuilder 12 lesz a .NET-integráció negyedik és egyben végső fázisa -mondta David Fish. Az eszköz a Visual Studio 2008 személyében ráadásul megújult felhasználói felületet, új vizuális kontrollkészletet, és rengeteg hasznos funkciót fog kapni.
A Sybase a .NET mellett azonban továbbra is markánsan támogatja a Java (J2EE) többrétegű alkalmazásfejlesztést is. A PowerBuilder 11 megjelenésével egyidőben jelent meg a PowerBuilder Application Server PlugIn 1.0, amely lehetővé teszi, hogy a PowerBuilderben megírt szerveroldali NVO-k (non-visual objects) beépíthetőek legyenek a legnépszerűbb J2EE alkalmazás-szerverekben (JBoss, WebSphere és WebLogic).
Kapcsolódó cikkek
- Sybase: budapesti roadshow a Deák Palotában
- Magyar csapat az üzleti terv verseny kaliforniai döntőjében
- A Microsoft megnyitja a .NET Frameworks forráskódjait
- Nemzetközi weboldalépítő verseny
- Linux 48 - IBM Szoftver Programozói Bajnokság masszázzsal
- Széles körű .NET támogatás a PowerBuilder 11-ben
- Meta-matika Sybase módra, a PowerDesigner 12.5-tel
- Fejlessz, vagy csak szavazz a leghasznosabb Gadget-re!
- WCG 2007: Verseny a számítógépek előtt és a kifutón
- A Microsoft bejelentette az idei Imagine Cup győzteseit
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.