Iskolai projektorok: felmérés és ajánlások
Felbontás tekintetében a Becta interaktív táblákhoz minimálisan XGA (1024x768) felbontást ajánl, miközben felhívja a figyelmet egyes projektorok megtévesztő felirataira. A cég szerint beszerzéskor mindenképpen a „true”, illetve „nature” − vagyis valódi − XGA felbontásút érdemes vásárolni, mert ennél kisebb felbontásban elvesznek a finomabb részletek.
A vetítési távolság és a fényerő kérdésében a Becta a következőket fogalmazza meg: fontos, hogy a felhasználók tisztában legyenek a prezentációs technológia biztonsági vonatkozásaival. Potenciálisan minden projektor okozhat szemsérülést, így a következő egyszerű tanácsokat érdemes megfogadni:
- Az előadó (akár diák, akár oktató) ne nézzen közvetlenül a fénysugár forráspontjába.
- Ha a fénysugárban áll, néhány másodpercnél hosszabb ideig ne nézzen a hallgatóság felé közvetlenül.
- Az előadónak ajánlott a vetített fénysugárnak háttal állni, ha lehetséges.
- Projektor használatakor a gyermekek mellett mindig legyen felnőtt felügyelő.
- Használjon világosságcsökkentő eszközt prezentáláskor, ha a projektorral szemben áll.
- A projektort a vetített felülethez a lehető legközelebb érdemes felállítani, elkerülendő, hogy a fény a felhasználó látómezejébe kerüljön.
- Ajánlott ezeket a tanácsokat emlékeztetőképpen kifüggeszteni a projektorral ellátott termekben.
A legtöbb osztályteremben az 1500 ANSI lumenes erősségű projektor tökéletesen elegendő, ez alól legfeljebb a különleges fényviszonyokkal rendelkező termek lehetnek kivételek, ám ez esetben is ajánlott inkább a terem elsötétítése, mint a projektor fényerejének a növelése. Fontos, hogy a környező fényforrásokat kikapcsoljuk, ne csak tompítsuk.
Kapcsolódó cikkek
- Országszerte nyolc helyen indul informatikai képzés látás-és hallássérült emberek számára
- Az Albacomp 70 millió forintos megbízást nyert el
- Elindult a Cisco Vállalkozói Akadémia a CEU Business Schoolon
- Acrobat Connect a Philipsnél
- Újbudai e-mindennapok
- OKI a Corvinus Egyetemen
- Linux-képzéseket indít az Oracle University
- Magyar Bálint: az interaktív tábla ablak a világra
- Nintendoval tanulnak angolul a japán gyerekek
- Intelligens Iskola programra pályázhatnak hamarosan az intézmények
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.