Központosított tender informatikai tárolók szállítására
A Központi Szolgáltatási Főigazgatóság (KSZF) nettó másfél milliárd forintkeretösszegű tárgyalásos közbeszerzési eljárást írt ki nagy teljesítményű informatikai tárolórendszerek szállítására.
A Közbeszerzési Értesítő szerint a megbízást 2008. március 27. és 2011. augusztus 28. között, mintegy 3,5 év alatt kell teljesíteni.
Az eljáráson olyan pályázó jelentkezését fogadják el, amelynek a közbeszerzés tárgya szerinti 2007. évi forgalma legalább nettó 160 millió forint legyen. Emellett a jelentkezőnek az elmúlt három évben összesen legalább öt, ám három különféle jogi személy részére végzett referencia munkát fel kell mutatnia, amelyek közül legalább egy értékének meg kell haladnia a nettó 15 millió forintot, a továbbiak értékének pedig el kell érnie az 5 millió forintot.
A kiíró az ajánlatokat február 18-ig várja, míg az ajánlattételre kiválasztott jelentkezők legkésőbb február 26-ig kapnak értesítést. Az ajánlatok bontásának tervezett ideje március 5., az eredményhirdetésre március 19-én, míg a szerződéskötésre 2008. március 27-én kerülhet sor.
A beszerzést az EU Schengen Alapjából, a Norvég Finanszírozási Mechanizmus keretéből, valamint az EGT Finanszírozási Mechanizmus keretéből és a Nemzeti Fejlesztési Terv II-ből finanszírozzák.
Kapcsolódó cikkek
- Önkormányzati beszerzések új módszerrel
- USA: 50 milliárd dolláros állami szerződés 29 vállalattal
- Alkalmatlanság miatt felfüggesztették a személyügyi rendszer pályázatot
- Közbeszerzési eljárás kormányzati információs rendszerre
- Tendert nyert az Axis
- A Technotrade a PM hivatalos szállítója 2010-ig
- Bemutatkozott a PPP-tanácsadó Winsdom
- Atigris: központosított közbeszerzési keretmegállapodás
- Az Idom 2000 Rt. nyújtja a választásokhoz szükséges alkalmazásokat
- D-Link hálózati eszközök már a közbeszerzésben is
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.