A HP fizetett a megfigyelt újságíróknak
A Hewlett-Packard peren kívül megegyezett a New York Times-szal és három Business Week újságíróval oly módon, hogy kártérítést fizetett nekik azért, amiért 2006-ban és még korábban illegális módszerekkel megfigyelte őket.
A kártérítés pontos összegét nem közölték, a NY Times ugyanakkor bejelentette, hogy a pénzt a lap jótékony célra fordítja. A HP egyszer már kifizetett 4,5 millió dollár kompenzációt egy polgári peres eljárást követő megegyezés nyomán, ahol az alpereseket Kalifornia Állam képviselte.
A Hewlett-Packard felső vezetése a cégtől a sajtóhoz kikerült bizalmas anyagok ügyében indított vizsgálatot még tavaly, ez azonban enyhén szólva túlment a törvényes, vagy pláne az etikus kereteken. Egyes hírforrások szerint az igazgatók adatforgalmát és telefonjait részletesen és rendszeresen megfigyelték, emellett pedig legalább kilenc újságíróval szemben is hasonlóan jártak el. Emiatt a cég igazgatótanácsa szeptember 12-én megvonta a bizalmat Patricia Dunn elnöktől, aki ezután le is mondott, emellett pedig az igazgatótanács egy tagjának is távoznia kellett.
Kapcsolódó cikkek
- Elítélte az Arab Ligát a Nemzetközi Újságíró Szövetség
- Magyar cégek kifogásolják a 25 milliárdos központosított szoftver-tendert
- Szabadalomsértéssel vádolják Kínában a Microsoftot
- A Hewlett-Packard az első a PC-piacon
- Neal Woods a HP Képalkotási és Nyomtatási Divíziójának élén
- Az USA-ban is monopóliumellenes eljárás indult az Intel ellen
- Online tartalomszolgáltatás: Brüsszel egységes európai piacot javasol
- Megegyezett a HDD-licencekről a Hitachi és a Samsung
- Mit tehet az önszabályozás, milyen irányba fejlődjön?
- Az amerikai Warburg Pincusé a kettes számú cseh internetes portál