Virtuális konferenciával debütált az új Információtechnológiai Központ a Debreceni Egyetemen
Egyedülálló módon került átadásra a Debreceni Egyetem Tudományegyetemi Karok új Információtechnológiai Központja ma délelőtt. A nagyközönség számára virtuális sajtótájékoztató keretében mutatták be a központot, melynek létrejöttével a modern technológiai forradalommal lépést tartó szolgáltató egység kezdi meg működését az Egyetem téri campuson. A központ feladata lesz többek között a hamarosan Debrecenbe érkező szuperszámítógép elhelyezése és üzemeltetése is.
A modern infokommunikációs technológiák szervezeti egységesítésével, a különböző részterületek integrációjával jött létre a Debreceni Egyetem Tudományegyetemi Karok (TEK) Információtechnológiai Központja, mely az egyetem korszerű informatikai rendszerén belül, azzal szoros egységben nyújtja szolgáltatásait. Az új Információtechnológiai Központ a TEK telefon-, internet-, szerver- és kábeltelevíziós hálózatát üzemelteti és fejleszti abban az épületrészben, ahol huzalozási központként az országos és a városi internet-, telefon- és televíziós kábelek futnak össze.
A TEK hálózati technikáját az elmúlt időszakban teljesen korszerűsítették, így a felújított oktatási épületekben és kollégiumokban a szobákhoz alapfelszereltségként tartozó internethozzáférés mellé az Információtechnológiai Központ egyéb szolgáltatásokat is képes bekapcsolni. Ennek köszönhetően például nemcsak televíziós műsorok érhetők el az interneten keresztül, hanem a hallgatók interaktív videó kapcsolatba is kerülhetnek egymással, vagy akár más városok kollégiumaiban lakó egyetemistáival is. A szélesebb palettájú, rugalmasan kialakított IT szolgáltatások lehetővé teszik továbbá a tanulás, oktatás, kutatás hatékonyságának növelését is. A TEK hallgatói, oktatói és alkalmazottai számára az Információtechnológiai Központban modern ügyfélszolgálati irodát is kialakítottak, ami tovább növeli az új infrastruktúra által biztosított szolgáltatás minőségét.
Az Egyetem Információtechnológiai Központjának további fontos feladata lesz a hamarosan Debrecenbe érkező szuperszámítógép elhelyezése és üzemeltetése, magyarázta dr. Pálinkás József, a Debreceni Egyetem Tudományegyetemi Karok elnöke a virtuális sajtótájékoztatón. A nemzetközi színvonalon kiépített erőforrásteremben már előkészítették a rendszer működéséhez szükséges speciális környezetet. A rendkívül nagy számítási teljesítményt nyújtó szuperszámítógép a kutatói munkán túl segítségére lehet például az informatikus, biológus, kémikus szakos hallgatóknak szimulációs programok futtatására, ugyanakkor terjedelmes lexikális anyagok elemzésénél akár a bölcsészek munkáját is jelentős mértékben megkönnyítheti, mutatott rá az előnyökre az elnök.
Kapcsolódó cikkek
- Nyolcmillió forint egyetemi kutatásra és képzésre az IBM-től
- Adobe CS3 oktatóvideók a szoftver.hu-n
- Négyszáz főt vár etikus hekkelési konferenciájára a NetAcademia
- Sun oktatóterem a Jövő Háza kiállításon
- Korszerű számítógépekkel gyarapodott egy gyulai informatikai iskola
- Magyar diákcsapatok a Google versenyén
- Debreceni fiatalok Rotterdamba készülnek
- A Google versenyre hívja a marketing szakos diákokat
- Bankkártyákról mindenkinek - új online MNB kiadvány
- Az akcióév első programja: "Kattints rá, Nagyi!"
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.
Ötödször is Családbarát Munkahely a Bridgestone
A Bridgestone Tatabánya 2024-ben ismét elnyerte a Családbarát Munkahely címet „Vállalati értékvállalásunk a mindennapokban is jelen van” című pályázatával. A vállalatnál megvalósuló változatos programok és kezdeményezések célja, hogy hozzájáruljanak a kollégák munkahelyi, családi és magánélete közötti egészséges egyensúly megteremtéséhez.
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.