Önálló informatikai szakállamtitkárságot hoz létre a GKM
Önálló informatikai szakállamtitkárságot hoz létre a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium - jelentette be Kákosy Csaba gazdasági és közlekedési miniszter szerdán, a Informatikai Vállalkozások Szövetsége éves közgyűlésén. A miniszter elmondta: ezzel is a szektor kiemelt fontosságát akarják elismerni.
A közgyűlés új elnököt választott Keresztesi János személyében - tájékoztatta a szövetség által megbízott PR ügynökség szerdán az MTI-t közleményben. Keresztesi János programbeszédében elmondta: a következő időszakban a legfontosabb feladatnak tartja a hazai piac védelmét, a versenytisztaság biztosítását, a kis- és középvállalkozások versenyképességének javítását. A versenyképesség javításához elengedhetetlen az adóterhek csökkentése - emlékeztetett az új elnök a szövetség kezdeményezésére, amelyben a bérterhek 40-50 százalékos csökkentését szorgalmazza. Ez szerintük érdemi változást eredményezne az innovatív vállalatok versenyképességében. Keresztesi János szerint a versenyképesség növeléséhez szükség van a hitelgarancia-program, az oktatás és szakemberképzés fejlesztésére is. A szövetség javítani akarja a digitális írástudást is, ma még csaknem 6 millióan számítanak írástudatlannak ebből a szempontból Magyarországon.
Kapcsolódó cikkek
- Üzlet és IT közötti kedvezőbb kapcsolat lehetősége
- Jövőre már növekedhet az informatikai piac
- Országos Elektronikai Klaszter alakult
- Magyar-dél-koreai IT együttműködési fórum
- 15 milliárdot pumpál az LCD-iparba Kína
- Költségcsökkentési lehetőségek az informatikában
- Tömeges elbocsátások az IT-szektorban
- Kényszerszabadság a szilikon völgyben
- A globális piacok jelenthetnek kiutat a magyar high-tech ágazatok számára
- Önálló informatikai minisztérium ötletéről tárgyalnak?
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.