Új Lotus termékek az IBM konferenciáján
"Lotusphere Comes to You 2008: Középpontban az ember" címmel tartott március 13-án félnapos konferenciát az IBM Magyarország. A budapesti Károlyi-Palotában lebonyolított eseményen a fő témák a következők voltak: dinamikus és valós idejű együttműködési platform; portálok, melyek segítenek a Web 2.0 erejét az üzlet szolgálatába állítani azáltal, hogy integrált hozzáférést biztosítanak felhasználókhoz, információkhoz és alkalmazásokhoz; új Lotus termékek, új Notes funkciók és SAP integrációs lehetőségek. Pikéthy Árpádnak, az IBM Magyarország szoftverüzletág-igazgatójának megnyitóját követően öt hosszabb lélegzetű előadás hangzott el.
A Lotusphere 2008 konferencia újdonságairól és bejelentéseiről David Farrell, az IBM North-Eastern Europe alelnöke beszélt. A gondolatébresztő prezentációból a résztvevők megismerhették, hogyan gyorsították fel a Lotus szoftverek fejlődési sebességét; az együttműködés miért fontosabb ebben a gyorsan változó világban, mint bármikor; hogy miért vannak a Lotus szoftverek mindig egy lépéssel előrébb, mint a piaci változások. Az előadó bemutatta a kisvállalatok számára fejlesztett Lotus Foundationst, a szituációs alkalmazáskészítő Lotus Mashup megoldást, valamint a Lotus és SAP szövetségéből született Lotus Atlantic kezdeményezést, amely az SAP funkcióit ötvözi a Lotus Notes képességeivel.
Szabó János, Lotus brand menedzser "Web 2.0 a vállalati gyakorlatban: Együttműködési trendek, innováció és az új generációs munkavállalók" címmel tartott előadásában egyebek között bemutatta a Lotus Connections 2.0-t és a Lotus Quickr új verzióját.
Bánki Zsolt, vezető Lotus szakértő arról beszélt, hogy az IBM Lotus Sametime 8 segítségével a csoportos munkavégzéshez kapcsolódó valós idejű kommunikáció és a kommunikációs eszközök integrációja egy platformon oldható meg.
"Felturbóztuk: új WebSphere Portal képességek az üzleti folyamatok, a Web 2.0 és a SOA szolgálatában" volt Pál Ferenc (IBM Senior Software IT Architect) előadásának a címe. Fő téma volt: miképpen teszi lehetővé az IBM WebSphere Portal az üzleti igények által generált kihívásokra történő gyors és hatékony reagálást a nyílt szabványok, a SOA, az integrált tartalom és együttműködési szolgáltatások, valamint a biztonságos, szerepköralapú, kompozit alkalmazások előnyeinek kihasználásával. A portál a Web 2.0-ban rejlő lehetőségek, a tartalom, az együttműködés és a felhasználói élmény kombinálásával felhasználói igényekre érzékeny, dinamikus és interaktív szolgáltatásokat nyújt az Intraneten, Extraneten, interneten keresztül. A Szolgáltatás Központú Architektúra (SOA) és a Web 2.0 előnyeinek összegyúrásával a cégek képesek lesznek olyan portál alapú szolgáltatáscsomagok összeállítására, amelyek az üzleti agilitás és innováció új szintjére emelnek. A prezentációból megismerhetik új, értéknövelő WebSphere Portál stratégiánkat, valamint gyakorlati példákkal szolgálunk ügyfeleinkkel közösen elért eredményeinkről. Az előadó bemutatt a portál termékcsalád új verzióját, a WebSphere Portal 6.1-et.
"Lotus Notes volt, van és marad, csak egyre többet ér" címmel tartott stratégiai előadásában Horváth András, az IBM vezető Lotus technikai szakértője egyebek között szólt a Lotus Domino 8.5 új, webes eszközkészletéről, amellyel gyorsan készíthetünk korszerű AJAX-os alkalmazásokat. Kiemelte: a Lotus Notes új verziója egyedi módon teszi lehetővé a portálok, meglévő Notes alkalmazások, SAP szolgáltatások integrációját. A Lotus Traveler pedig on-line elérést biztosít postaládánkhoz és naptárunkhoz PDA-k és mobiltelefonok segítségével.
Kapcsolódó cikkek
- Az IBM 2015-re megduplázza részvényarányos eredményét
- Virtuális workshop a szuperportálról
- IBM X5 szerverek: jelentős memóriabővítés új hardver nélkül
- IBM POWER7: versenytárs nélkül
- Az SPSS felvásárlását értékelte előzetesen az IBM
- 100 GHz-es graféncsip az IBM-től
- IBM: a vártnál magasabb negyedéves profit
- Vállalati szuperportál otthoni munkára
- Az IBM zürichi kutatólaboratóriuma ismét "kiváló elméket" keres
- Első alkalommal: Cognos konferenciát tart Budapesten az IBM
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.