Nemzetközi konferencia az életvitelt segítő megoldásokról
2008. április 3-5. között Budapest ad otthont az Európai Unió kiemelt kutatás-fejlesztési területéhez, az életvitelt segítő infokommunikációs rendszerek Közös Programhoz kapcsolódó nemzetközi konferenciának. Az eVITA 2008 elnevezésű Konferencia és Szakkiállítás célja, hogy bemutassa azon informatikai fejlesztéseket, azokat az alkalmazásokat és technológiákat, melyek az egészségesebb, gazdaságosabb és kényelmesebb életvitel szolgálatába állíthatók.
Több éves előkészítést követően az Európai Unió várhatóan 2008 nyarán indítja el azt a tíz éves programját, melynek célja, hogy a mobilkommunikációs technológiák adta lehetőségek alkalmazásával, az európai államokat érintő olyan problémák megoldását mozdítsa elő, mint az elöregedő társadalmaknak, az eltartó-eltartottak arányának és a különböző ellátórendszereknek a prognosztizálható válsága. Számos EU tagállam jelentős növekedési potenciált lát azon kutatás-fejlesztési területeken, amelyek feladata, hogy innovatív megoldások alkalmazásával olyan eszközök szülessenek, melyek hozzájárulnak a közösségi állampolgárok életvitelének megkönnyítéséhez és biztonságosabbá tételéhez.
Ennek a Közös Programnak ma már számos közösségi állam tagja, köztük Magyarország, mint alapító. A kezdeményezés témájához kapcsolódó kiemelkedő nemzetközi esemény a 2008. április 3-5. között Budapesten, az Európa Kongresszusi Központban megrendezésre kerülő eVITA 2008 Konferencia és Szakkiállítás, melyre az Európai Bizottság vezető munkatársai mellett a Közös Programban részt vevő országokból is számos szakértőt és kiállítót várnak. Az esemény szervezője a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal, szakmai rendezői az Informatikai Vállalkozások Szövetsége és a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság, rendezője pedig a Nexus Event.
Az eVita 2008-on lehetőség nyílik megismerni azokat az infokommunikációs technológiákat és alkalmazásokat, illetve azokat a fejlesztési irányokat, melyek megoldást kínálnak olyan, az Uniós társadalmakat és ezen belül Magyarországot is érintő kérdésekre, mint a nyugdíjasok és keresőképesek arányának eltolódása, az egészséges életvitel feltételeinek megteremtése, vagy a felügyeletre, rehabilitációra szorulók gondozásának biztosítása. A konferencia előadói, illetve a kapcsolódó szakkiállítás bemutatja azokat a rendszereket, melyek képesek integrálni a modern informatikai eszközöket, a vezetékes vagy vezeték nélküli hálózatokat, illetve biztosítani tudják ezek együttműködését és kommunikációját.
Az új technológiák legígéretesebb, az emberi életvitelben is alkalmazható lehetőségei az időskorúak, fogyatékkal élők, rehabilitációra szorulók mindennapi életét felügyelő és segítő rendszerek, melyek a vezeték nélküli vérnyomásméréstől a mért adatok kezelőorvoshoz való azonnali, digitális eljuttatásán át akár az érintőképernyőn programozottan megjelenő gyógytornagyakorlatokig terjedhetnek. Ezek az életvitelünkbe beágyazott, ún. „ambiens” rendszerek alkalmazhatóak a biztonságos közlekedés támogatásában, a járművezetők, sportolók és más szabadidős tevékenységeket végzők életfunkcióinak monitorozásában, a veszélyes munkahelyeken dolgozók biztonságának garantálásában, sőt az intelligens épületek, otthonok kialakításában is.
A konferenciáról és magáról az eVita Nemzeti Programról további információkat talál a http://evitaevent.eu weboldalon.
Kapcsolódó cikkek
- eVITA: fórum az életvitelt segítő infokommunikációs technológiákról
- Nemzetközi szaktekintélyek a 7. Simonyi Konferencián
- Innovációs elismerés az Intellio autópálya-felügyeleti megoldására
- Informatikai inkubációs központ a Debreceni Egyetemen
- A gyengülő oktatás megöli a stratégiai fontosságú elektronikai ipart
- Magyar-amerikai tudományos és technológiai együttműködés
- Nemzetközi hálózatban működő akkreditált laboratórium segíthet a hazai ipar európai k+f integrációjában
- Vízálló hallókészülék vezetéknélküli telefon- és zenelejátszó-kapcsolattal
- Parkinson-kór, epilepszia, fertőző és szívbetegségek: több millió euró a magyar kutatóknak
- Sikeres Ricoh-MTA SZTAKI k+f együttműködési projekt
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A jövő megoldásai ma születnek – kreatív fiatalok a mentális jóllétért
Áprilisban a stressztudatosság hónapjába léptünk – ez remek alkalmat kínál arra, hogy jobban odafigyeljünk mentális egészségünkre. A stressz hatásai és annak kezelési lehetőségei idén központi szerepet kaptak a Samsung és az EdisonKids által szervezett Megoldások a holnapért kihívás keretében.
Ismét az FT 1000 ranglistán a magyar ServerElite
A ServerElite immár második alkalommal került fel a Financial Times és a Statista által évente összeállított FT 1000 listára, amely Európa leggyorsabban növekvő vállalkozásait rangsorolja. A budapesti székhelyű cég új és használt szerverek forgalmazására, valamint testreszabott IT-megoldásokra szakosodott – és a lista elismeri azokat a vállalatokat, amelyek organikus növekedéssel, külső tőkeinjekció nélkül értek el kiemelkedő árbevétel-bővülést több éven keresztül.
Digitális böjt: Hogyan találhatunk csendet a képernyők világában?
A húsvéti böjt hagyományosan a befelé fordulás, a lemondás és az önvizsgálat időszaka. Az étkezési korlátozások mellett egyre többen érzik úgy, hogy a mentális tisztulásra is szükségük van – például digitális értelemben is.
21 év hűség, 1300 autó, egy közös jövő – Az UFleet sztorija
A rendszerváltás után alapított hazai cégek most élik aranykorukat – sok vállalkozás életében aktuálissá vált a generációváltás kérdése. Az alapítók lassan átadják a stafétabotot, és keresik azokat az utódokat, akik képesek továbbvinni azt az értékrendet és tudást, amit évtizedek alatt felépítettek. Ez a váltás azonban jóval többről szól, mint egyszerű vezetőcsere: tudatos, hosszú távú folyamat, amelyben kulcsszerepet játszik a bizalom, a mentorálás és a türelem.