Tréningsorozat harmad áron a magyar fejlesztői bázis kiszélesítésére
A Microsoft a SZÁMALK-kal közösen tréningsorozatot indít a hazai fejlesztői tudásbázis megerősítésére. Intenzív tanfolyami képzésben, a piacon jelenleg elérhetőnél rövidebb idő alatt és közel harmad áron válnak megszerezhetővé az iparágban meghatározó Microsoft fejlesztői kompetenciák és MCP vizsgák.
Az elmúlt években számos felmérés és tanulmány mutatott rá arra, hogy Európa egyre komolyabb mennyiségi és minőségi gondokkal küzd a magas informatikai képzettségű munkaerő terén. A Microsoft tapasztalatai szerint itthon is egyre több minősített fejlesztőre van szükség, akik egy iparilag elfogadott szabvány (Microsoft Certified Professional) szerint képesek részt vállalni az új fejlesztési projektekben. A hivatalos Microsoft szakértői minősítés a világon mindenhol elfogadott bizonyítvány, mely a magas szintű IT és fejlesztői ismereteket hivatott igazolni, emellett napjainkra már egyre több állás betöltésének és karrierlehetőségek növelésének feltétele.
„Felméréseink szerint a fentiek elsajátítása egyre komolyabb terhet ró a magyarországi fejlesztőközösségre” – hangsúlyozta Kollár László, a Microsoft fejlesztési üzletág igazgatója. – „A legújabb technológiákkal kapcsolatos kompetenciák megszerzése időigényes és költséges. A napi munka mellett rendkívül nehéz lépést tartani a fejlődéssel és részt venni komolyabb képzési programokban.”
A piaci igény egyértelmű: egy széles körben hozzáférhető, intenzív technológiai képzés, melyben témakörönként rövid idő (három nap) alatt, igen alacsony költségek mellett szerezhetők meg az iparág meghatározó Microsoft alapú fejlesztői kompetenciái (Visual Studio 2005 alapú .NET 2.0 Core, Web, Windows és Distributed Application Development ismeretek).
Ezért a Microsoft a SZÁMALK-kal közösen .NET fejlesztői és MCP vizsgaelőkészítő intenzív tanfolyamot indít .NET 2.0 Smart Program néven.
A képzés célja, hogy rövid idő alatt, igen alacsony költségek mellett segítséget és támogatást nyújtson programozók, fejlesztők, tervezők részére a .NET 2.0 technológiák megismerésére, a .NET 2.0 alapú Windows, webes és osztott alkalmazásfejlesztési ismeretek elsajátítására. A program célja hosszabb távon, hogy jó alapot biztosítson az egyes témákhoz kapcsolódó hivatalos Microsoft vizsgákra való felkészüléshez és nemzetközi technológiai szakértő (MCTS) minősítések megszerzéséhez, növelve így a minősített Microsoft fejlesztői szakértői bázist és kielégítve ezáltal a piac egyre növekvő programozói munkaerő igényét.
A Microsoft és a SZÁMALK által szervezett tanfolyamok nem a piacon már meglévő 5 napos hivatalos képzések kiváltását célozzák meg, hanem sokkal inkább az a céljuk, hogy meghozzák a kedvet ezekhez a mélyebb ismeretek adó tréningekhez.
„A Smart program a kezdetektől fogva a szívügyünk” – emelte ki Nyisztor József, a SZÁMALK Zrt., továbbképzési és fejlesztési igazgatója. – „A piacon dolgozó fejlesztők komoly elméleti alapképzésben részesültek főiskolai vagy egyetemi tanulmányaik során, azonban tapasztalataink szerint gyakran nem találkoznak a legfrissebb technológiákkal. A fiatal, frissdiplomás diákoknak túl magas költséget jelentenek a hivatalos képzések, a piacon dolgozó fejlesztőknek pedig nincs idejük hosszú tréningeken részt venni. Emellett a munkáltatók – a felmérések szerint – sem szentelnek elegendő figyelmet a dolgozók továbbképzésére; ráadásul nem is mindig engedhetik meg maguknak, hogy egy-egy munkatárs egy egész hétre kiessen a munkából. A Microsoft kezdeményezésével, közösen indított képzési lehetőséggel éppen ezt a piaci űrt szeretnénk betölteni, megoldást kínálva ezzel mind a munkáltatók, mind pedig a (leendő) munkavállalók közös problémájára. ”
„Minden vizsga a maga szubjektív módján, kisebb-nagyobb mérési pontatlansággal értékeli a vizsgázó tudását, ez alól az MCP vizsga sem kivétel” –mondta Grossmann Gábor, a Synergon Informatika Nyrt., Szoftverfejlesztés Üzletág Igazgatója. – Ennek ellenére, ma ez az egyetlen módja, hogy a fejlesztők Microsoft technológiákban való jártasságát, naprakészségét egy nemzetközi mérce szerint megmérettessük, összehasonlítsuk. A vizsgázónak a felkészülés jó alkalmat ad arra, hogy a projektek során megszerzett tudását rendszerezetten, és a technológiát tekintve teljeskörűen átgondolja, felépítse a fejében. Felvételkor nem elsődleges szempont, de fontos mutató az MCP vizsgák, illetve magasabb minősítések megléte: mutatja a jelölt elkötelezettségét a folyamatos képzés iránt, a szakmai elhívatottságát és nem utolsó sorban a versenyszellemét, megmérettetés utáni hajlandóságát.”
További információ és a tanfolyamokra való jelentkezés
Kapcsolódó cikkek
- Microsuli.hu: korszerű és szórakoztató IT-oktatás diákoknak, tanároknak
- Könyvtárat alapít az IT Factory a Microsoft támogatásával
- Új épületet avatott a SZÁMALK
- Számítógépeket kapott két borsodi iskola
- VMware oktatóközpont státust szerzett a Számalk
- Az oktatásban is támogatja az esélyegyenlőséget az informatika
- A Számítástechnikai Innovációs Központ első éve
- Megnyílt az ország harmadik Innovatív Tanári Kompetenciaközpontja
- Interaktív hálózatbiztonsági képzés indul az IT Factorynál
- Innovációs díjat kapott a NetAcademia IT-biztonsági oktatórendszere
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.