Microsoft Imagine Cup: magyar diákok sikere
A hatéves Microsoft Imagine Cup világversenyen idén a “Képzelj el olyan világot, ahol a technológia révén fenntarthatóvá válik a környezet!” címmel kiírt versenyfeladat szerint a világ környezetvédelmi problémáinak enyhítésére kellett megoldásokat alkotni.
Az Imagine Cup 2008 világdöntőjében összesen 61 ország és régió 124 csapata, azaz 370 diák versenyzett a 240 000 dolláros fődíjért, a következő kilenc kategóriában: szoftvertervezés, beágyazott fejlesztés, játékfejlesztés, “Hoshimi Projekt” (programozási csata), informatikai kihívás, algoritmusok, fotográfia, rövidfilm-készítés és felhasználói felület-tervezés. A nyertesek pontos sorrendje - angol nyelven - itt található.
A közép- és kelet-Európai diákcsapatok ismét megmutatták, hogy képesek kibővíteni az innováció fogalmát, és a legtöbb kategóriában dobogós helyezést értek el a versenyen. A régió csapatainak teljesítményét kilenc kategóriában 13 díjjal, illetve öt teljesítmény díjjal jutalmazták.
A magyar DigitalMania csapatban Zöld László, Orosz Gergely, Orosz Bálint és Kapui Ákos képviselte Magyarországot, és „Green Watering” című projektjükkel harmadik helyezést értek el, szoftvertervezés kategóriában. Emellett egyike lettek annak a hat csapatnak, akik részt vehetnek a Microsoft és a British Telecommunications plc (BT) „Imagine Cup Innovation Accelerator” nevű programjában, amely során intenzív üzleti és technológiai tréningben részesülnek a csapatok tagjai.
A DigitalMania csapat célja volt, hogy minimalizálják a mezőgazdasági és magáncélú öntözéshez kapcsolódó vízfelhasználást. Méretezhető komplexitású rendszert fejlesztettek ki, így azt mezőgazdasági üzemek és háztartások egyaránt használhatják. Rendszerük rendkívül könnyen telepíthető, és a talajnedvesség-figyelő funkcióval, a könnyen érthető és módosítható szabályozó-rendszerrel, az internetről letöltött további időjárási adatokkal 15-50%-kal csökkenthető a vízfelhasználás (függően attól, hogy korábban milyen mértékben használtak fejlett vízrendszert.)
„Nagyon élvezzük, hogy a világ legjobb szoftverdizájnereivel versenyezhetünk évről évre. Az Imagine Cup nélkül is tudnánk jó szoftvert fejleszteni, de nem lenne meg a motiváció, hogy elmenjünk a legvégső határig, és igazi csapatként dolgozzunk együtt. Mindannyiunknak megvan a saját álma, a saját szakterülete. Jó csapatot alkotunk, és jól tudunk együtt dolgozni, ezért az Imagine Cup után is tovább dolgozunk majd a projektünkön” – mondták el a csapat tagjai a verseny után.
Egyéni versenyben, a mindössze 19 éves Szebeni Szilveszter az előkelő második helyezést érte el, algoritmus kategóriában. A frissen érettségizett fiatalember, aki a BME mérnök-informatika szakán kívánja folytatni tanulmányait, már 2007-ben is indult a versenyen. Akkor szintén kiváló, harmadik helyezést ért el ugyanebben a kategóriában.
„Tavaly is jelen voltam az Innovation Cup döntőjén Koreában, ami hatalmas élmény volt, ezért úgy döntöttem, idén is mindent megteszek, hogy ott lehessek a döntőben. Alig vártam, hogy újra érezhessem a verseny különleges légkörét. Nagy örömmel tölt el a második helyezés, titkos vágyam, hogy jövőre az első díjat vehessem át” - mondta Szebeni Szilveszter.
Az Imagine Cup 2009-re Egyiptomban kerül sor, és témája a következő lesz: „Képzelj el egy világot, ahol a technológia segít a ma legnagyobb problémáinak megoldásában.” A diákoknak az évezred legfontosabb fejlesztési céljait kell segítenie, az ENSZ nyolc kitűzött milleniumi céljainak egyikére - beleértve például a szegénység vagy a HIV/AIDS terjedésének csökkentését - kell megoldást keresni.
A 2009-es Imagine Cup-ra már lehet jelentkezni.
Kapcsolódó cikkek
- Fontos frissítések Windows rendszerekhez
- Lengyel csapat nyerte a BME Nemzetközi 24 órás Programozóversenyt
- Telefonos tolmácsszoftver a Microsofttól
- Két kritikus frissítés a Microsoft májusi csomagjában
- Megérkezett az első Microsoft-szoftver a Nokia mobiljaira
- 60 százalék alatt az Explorer
- Halo Reach béta május 19-én
- H.264-gyel érkezik az IE9
- Sutba dobja a Microsoft az iPad riválisának tekintett táblapécéjét
- Steve Ballmer diákok előtt mutatta be az új Windows Live Messengert
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.