Informatika a felsőoktatásban - konferencia Debrecenben
Tájékoztatása szerint immár hatodik alkalommal rendezik meg a konferenciát, amely - mint fogalmazott - egyfajta iránytű szerepet betöltve próbál segíteni a különböző egyetemi és intézményi stratégiák megfogalmazásában, a tapasztalatok hasznosításában. "Az első, 1993-as konferencia óta végbement informatikai fejlődéssel a felsőoktatásnak is lépést kell tartania" - hangsúlyozta Pethő Attila. Hozzátette: a találkozó kiváló alkalom az informatikai fejlesztések terén új stratégiák létrehozására és tapasztalatcserére. Az idei konferencián, a hazai előadók mellett, részt vesz Bertrand Meyer, az Európai Informatikai Karok Szövetségének elnöke is.
Herdon Miklós, a konferencia szervező bizottságának elnöke a sajtótájékoztatón a "rohamos informatikai fejlődésről" beszélt, amely minden harmadik évben aktualitást ad a tanácskozásnak. "Nemcsak a Debreceni Egyetem, de az egész magyar felsőoktatás számára fontos, hogy ezzel a fejlődéssel lépést tudjon tartani" - hangoztatta. Az informatikai cégek és az egyetemek együttműködésének a legfontosabb része a beruházások elősegítése és a szakképzett munkaerő hasznosítása. Az informatikai fejlődés mellett ugyanis a felsőoktatásban is fontos változások mentek végbe az utóbbi években a kétciklusú képzésre való átállással - jegyezte meg Herdon Miklós.
A háromnapos konferencián hét szekcióban mintegy 250 előadás hangzik el, amelyek az agrár- és gazdasági informatikus képzési területtől kezdve a web- és szoftverfejlesztésen át a legmodernebb kutatások egészségügyi és műszaki területeken történő alkalmazhatóságát is bemutatják.
Kapcsolódó cikkek
- Egységes digitális tananyag informatikus hallgatóknak
- Multifunkciós egyetemi kártya lesz Debrecenben
- Informatikai inkubációs központ a Debreceni Egyetemen
- A gyengülő oktatás megöli a stratégiai fontosságú elektronikai ipart
- Magyar-amerikai tudományos és technológiai együttműködés
- Nemzetközi hálózatban működő akkreditált laboratórium segíthet a hazai ipar európai k+f integrációjában
- Tudás mérésére szolgáló eszközrendszert fejlesztenek Szegeden
- Digitális filmtechnika oktatás a Debreceni Egyetemen
- Parkinson-kór, epilepszia, fertőző és szívbetegségek: több millió euró a magyar kutatóknak
- Négy hazai egyetem teszteli a high-tech kutatáselemző rendszert