Phion M az idei ITBN rendezvényen
Az osztrák Phion AG, a biztonságos hálózati kommunikációs megoldások egyik vezető európai szolgáltatója részt vesz az idén negyedik alkalommal megrendezendő budapesti ITBN-en. Az IT biztonságot fókuszába állító eseményt szeptember 25-én tartják a MOM Park Moziban 36 kiállító részvételével és 44 előadás programba iktatásával. A phion AG közösen vesz részt az eseményen magyarországi partnerével, a Kapsch-sal.
Az „Informatikai Biztonság Napja” (ITBN) elnevezésű esemény alkalmat nyújt arra is, hogy az érdeklődők megismerkedhessenek a Phion legújabb termékével, a kifejezetten a kis- és középvállalatok részére kifejlesztetett Phion M-mel. Ezt a terméket azon vállalkozások igényei szerint fejlesztették ki, amelyek komplex és átfogó megoldásokat keresnek a folyamatosan növekvő biztonsági veszélyekre. A Phion M olyan integrált rendszer, amelynek egyszerre részei a tűzfalak, a tartalomvédelmi megoldások, valamint a támadások, spamek és vírusok elleni megelőző alkalmazások is. A Phion M összes funkciója egyetlen grafikus felhasználói felületről (GUI) irányítható, miközben integrálható a netfence Management Centre-be, ezáltal jelentősen megkönnyítve a felhasználók dolgát.
Szintén a Phionnal kapcsolatos hír, hogy a társaság megvásárolta a svájci Visionys AG részvényeinek 100 százalékát. A felvásárolt társaság világszerte vezető szolgáltatónak számít a webes biztonsági alkalmazások fejlesztése területén. Az akvizíció jelentős lépés a phion stratégiájában, amelynek célkitűzése a piaci pozíciók erősítése a hálózati biztonság területén, miközben lehetőséget nyújt a két társaság által nyújtott szolgáltatások integrálására is.
A fenti lépésektől a phion intenzív, 55 százalékos eredménynövekedést remél az elmúlt időszakban meghódított új piacokon, vagyis Közép- és Kelet-Európában, Olaszországban, Nagy-Britanniában, a Benelux-államokban, valamint a Közel-Keleten.
Kapcsolódó cikkek
- A biztonság szeme - Térfigyelő rendszerekkel a biztonságért konferencia
- A magyar hekker átsétál a falon
- Kétnapos ITBN konferencia szeptember végén
- Lezárult az 5. Informatikai Biztonság Napja
- Ötéves az Informatikai Biztonság Napja - IT-biztonság a gyakorlatban
- 1200 részvevőt várnak az idei Informatikai Biztonság Napjára
- Vírusvadász kiválóságok Budapesten
- Megújultak a Phion hálózatbiztonsági csomagjai
- A phion a Gartner Visionaries Quadrant elemzés díjazottja
- Nem hivatalos javítás a veszélyes Vista-hibára
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.