Microsoft Innovációs Központ: vidéki intézményekre is kiterjeszti képzéseit
Idén októberben már a századik gyakornoknak sikerült elhelyezkednie Microsoft partnercégeknél a Microsoft Student To Business (Gyakornoki) Program keretein belül.
A program másfél éve indult, célja az egyetemisták elméleti ismereteinek összehangolása a piaci igényekkel. A program lehetőséget biztosít fiatal mérnökök és programozók részére, hogy gyakorlati ismereteket szerezzenek tanulmányaik folyamán, és a diploma megszerzése után már az elméleti ismereteken túl az iparban elvárt követelményeket is ismerjék, és azoknak meg is tudjanak felelni.
A programba való bekerülésnek szigorú feltételei vannak, a diákok kétféleképpen nyerhetnek felvételt a programba:egyetemi és egyéb szakmai teljesítményük alapján vagy a Microsoft Innovation Centerben szervezett ingyenes Microsoft Certified Professional (MCP) tanfolyamokon elért eredményeikkel. Azon hallgatók, akik bekerültek az ajánlórendszerbe, belépést nyernek a Devportal.hu oldalon vezetett cégadatbázisba, melyben a Microsoft technológiák ismeretét megkövetelő gyakornoki/diplomatervező/önálló laborozó és junior fejlesztői hirdetések találhatók. Az ajánlórendszerben szereplő felhasználók így akár több helyre is beadhatják pályázatukat.
A hallgatók az ajánlatot követően három hónapos ösztöndíjas képzésben vehetnek részt a Microsoft Partnercégeknél, ahol heti minimum 20 órában valós feladatok megoldásával mélyíthetik megszerzett elméleti tudásukat. A harmadik hónap után a cég állásajánlatot tehet a hallgatónak. A 100 eddigi résztvevőre vetített statisztika azt mutatja, hogy négy hallgatóból három a gyakorlati idő után az adott cégnél marad főállású alkalmazottként.
„1,5 éve a Student To Business beindításakor éreztük, hogy ez várhatóan egy igen népszerű program lesz. Azonban nem hittük, hogy ilyen rövid idő alatt több mint 600 diákot fogunk képezni, és több mint 100 új álláshoz tudjuk hozzásegíteni a legjobb hallgatókat.” – mondta Lippe Szabolcs, a Microsoft Innovációs Központ programmenedzsere. – „A következő másfél évben az eddig főleg Budapest központú képzésünket és programunkat vidéki intézményekre is ki szeretnénk terjeszteni, és további kompetencia központokat szeretnénk alapítani a főbb egyetemi városokban. Az alapítás előfeltétele a minden diák számára ingyenesen elérhető MSPRESS könyveket tartalmazó szakmai könyvtár megléte. Ennek legfontosabb első részét, a könyvek beszerzését már elvégeztük, így már csupán napok kérdése hogy az érintett városokban is beindíthassuk tanfolyamainkat”
A Microsoft partnercégei számára is számos praktikus előnnyel jár a gyakornoki programban való részvétel. Fiatal, jó képességű szakembereket ismerhetnek meg, és képezhetik őket saját igényeik szerint. A gyakorlati idő lejárta után pedig állásajánlatot tehetnek nekik. Így tulajdonképpen a gyakornokok közül a legjobbakat tudják magukhoz csábítani, és jól képzett, megbízható munkaerőre szert tenni. Mindezt az amúgy hosszadalmas és költséges keresési procedúra nélkül, a Devportal.hu szolgáltatásaira támaszkodva.
Kapcsolódó cikkek
- Fontos frissítések Windows rendszerekhez
- A digitális táblák beszerzése még az idén befejeződhet
- Telefonos tolmácsszoftver a Microsofttól
- Sun specializációk és oktatási anyagok az Oracle PartnerNetwork-ben
- Legbiztosabb a még nem is létező szakma
- Közösségi hálózatokkal és számítógépes játékokkal oktat a jövő iskolája
- Microsoft: megosztható Windows PC-k iskolásoknak
- Véget érhet a Microsoft monopolhelyzete a magyar közigazgatásban
- A Microsoft megszünteti az Encarta online enciklopédiát
- Ingyenes, magyar nyelvű Exchange Server 2007 tananyag
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.