Megnyílt az ország harmadik Innovatív Tanári Kompetenciaközpontja
Az átadón Tóth Béláné dr. professzor asszony, a Tanárképző és Mérnökpedagógiai Központ főigazgatója ismertette a Központ és a benne található felszerelés funkcióit, illetve az általuk nyújtott lehetőséget, melyet egy rövidített nyílt óra követett, ahol a hallgatóság élőben is megtapasztalhatta az újszerű, innovatív oktatási módszereket.
Merényi Ádám, a Microsoft Magyarország oktatási csoportvezetője a Microsoft a Központ létrehozásában játszott szerepe kapcsán elmondta: „A Microsoft kiemelt figyelmet fordít az oktatásra, így a leendő tanárok képzését is különösen fontosnak tartja, ezért hatványozottan támogatja.”
A Microsoft Magyarország a Társ a Tanulásban program keretein belül csak idén 40 millió forintot költ a különböző programokra, melyekből számos már le is zárult a tanév első felében. Ezek közül érdemes kiemelni a több mint 400 számítástechnika tanárnak és iskolai rendszergazdának tartott többnapos, ingyenes képzést és a valamennyi iskolába térítésmentesen eljutó, a Microsoft referenciaiskolák által írt szakkönyveket. Az informatikai szakkönyvek mellett számos olyan hiánypótló tananyag került idén kiadásra a Microsoft gondozásában, melyek nemcsak a klasszikus értelemben vett oktatást, hanem az iskolából kikerülve például a diákok életrevaló felkészítését is segíti. Ilyen például az „Életrevaló-fiataloknak” című könyv, melynek célja, hogy a végzett középiskolásokat hasznos, életszerű, de nem tanult ismeretekkel gazdagodjanak. Hasonló megfontolásból támogatta a cég a „130 Starttipp kezdő vállalkozóknak” című könyvet, vagy azt, amely éppen a XXI. századi modern iskola ismérveit foglalja össze iskolaigazgatók számára.
A BMF-en az ország harmadik Innovatív Tanári Kompetenciaközpontját nyitották meg. Ezt megelőzően 2007-ben avatták fel Szegeden a Jövő Tantermét, amely a tanárképzésben, a tanártovábbképzésben és az oktatástudományi kutatásokban játszik szerepet. Bővebb információ a szegedi tanteremről
Az ELTE-n működő Microsoft Innovatív Tanárképző Labor és Klub 2004-ben nyitotta meg kapuit, fő célja a jövő tanárainak felkészítése az oktatástechnológia robbanásszerű fejlődésének kihívásaira. A Laborban a legkorszerűbb infokommunikációs eszközök használatát, és azok oktatásba való beépítését sajátíthatják el a tanárjelöltek. Bővebb információ a laborról
Kapcsolódó cikkek
- Közösségi hálózatokkal és számítógépes játékokkal oktat a jövő iskolája
- Microsuli.hu: korszerű és szórakoztató IT-oktatás diákoknak, tanároknak
- Microsoft: megosztható Windows PC-k iskolásoknak
- Október 31.: a Windows 7 magyarországi bemutatója
- Könyvtárat alapít az IT Factory a Microsoft támogatásával
- Számítógépeket kapott két borsodi iskola
- Véget érhet a Microsoft monopolhelyzete a magyar közigazgatásban
- Tovább növeli piaci részesedését a Microsoft
- A Microsoft megszünteti az Encarta online enciklopédiát
- Az oktatásban is támogatja az esélyegyenlőséget az informatika
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.