Új navigációs szoftverrel erősíti termékeit a Mio
A GPS alapú PND (Portable Navigation Device) gyártó Mio új navigációs szoftvert mutatott be a 2009. januári CES-en, Las Vegasban. A Mio Spirit névre keresztelt program az iparágban elsőnek számító Explore üzemmód bemutatásával intuitív felhasználói felületet kínál.
Az eszköz egy időben képes bemutatni közeli érdekesebb navigációs helyeket (POI), a Rögzítés (Capture) gomb segítségével pedig a kedvenc útszakaszok, helyek vagy hangos emlékeztetők is elmenthetők. Az új szoftver a gyártó szerint könnyen használható, többfunkciós rendszer. Több mint 2 éves kutatómunkának köszönhetően a Mio Spirit teljes navigációt kínál, továbbfejlesztett tervezői és kivitelezői funkciókkal. A felhasználói felület ugyancsak a PND-t kezelő kényelmét szolgálja. Az új szoftver 2009-es év minden új Mio termékébe belekerül majd.
A Mio Spirit legfontosabb jellemzői:
· Explore Mode: segítségével könnyen megtalálhatjuk a térképen a közelben lévő érdekesebb navigációs pontokat, amelyekre kategóriák szerint is rákereshetünk, időt és energiát takarítva meg. A fontos helyek menü beépített útikönyvként széleskörű információt szolgáltat, megkönnyítve ezzel a felfedezést.
·Rögzítés gomb: rényelmesen rögzítheti a helyet, az útvonalat, illetve hanganyagot a saját útikönyve számára, amit később újranézhet és megoszthat másokkal.
· Felhasználóbarát kijelző: Az ikonok kezdő felhasználók számára is érthetőek. A menü felépítése lehetővé teszi, hogy ne kelljen oda- és visszanavigálni az útvonal tervezés során, vagy a fontos helyek keresésekor.
· TruMap: A hagyományos papír térképre emlékeztető megjelenés megkönnyíti a tájékozódást.
· A NavPix fotónavigáció és a feltöltött útikönyvek segítenek előre megtervezni az útvonalat és részletes információt szolgáltatnak a fontos helyekről.
A CES 2009-en a Mio új Mobil Internet Eszközét is bemutatja, melynek célközönségét az interneten szolgáltatásokat igénybe vevő felhasználók jelenthetik. A mindössze 600g tömegű eszköz könnyen szállítható, akkumulátorának élettartama 8 óra. További jellemzői: MS Windows operációs rendszer, 7 hüvelykes WVGA (800x480 felbontású) kijelző, beépített WiFi és GPS, keskeny felépítés.
Kapcsolódó cikkek
- Újabb térképszoftver-céget vett a Nokia
- Új Mio Moov V780 navigációs készülék a CeBIT-en
- A Mio Moov M400 CEU készülék: már horvát és szlovák térképekkel is
- Kínai autós navigációs rendszer Android szoftverrel
- Navigációra optimalizált Mio okostelefon a hazai piacon
- Széles képernyős mulitmédiás navigáció a Miótól
- Kirándulás-tervezés GPS-szel és műholdas térképpel a Balaton-felvidéken
- Házasságot ment a GPS
- Társalkodó autók
- Újabb hamis Nav N Go szoftvereket foglalt le a VPOP
Automobil ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Elektromobilitás: több mint egymillió töltőállomáshoz kínál hozzáférést a Bosch világszerte
Az elektromos autónk gyors, kényelmes és – ami a legfontosabb – bárhol rendelkezésre álló töltése: az elektromos autók vezetői számára világszerte mindez gyakran sokkal inkább vágy, mint valóság. A hatótáv és a költségek mellett a töltés az e-autósok egyik legfőbb gondja, ahogy az a Német Energia- és Vízgazdálkodási Szövetség (BDEW) tanulmányából is kiderül.
Kávét rendel majd az LG autós asszisztense, ha fáradt a sofőr
Az LG Electronics (LG) bemutatta a fejlett autóipari technológiai koncepciókat felvonultató Mobility Labworks sorozat legújabb tagját, a jövő önvezető autóiba szánt Digital Cockpit gamma elnevezésű megoldást. Az alfa és beta modellek tavalyi debütálása után ez a harmadik az innovatív digitális interfészek sorozatában, amelyek izgalmas bepillantást nyújtanak a mobilitás jövőjébe.
Rangos szabadalmi díjat nyert az LG innovatív megoldása
Valószínűleg minden autóvezető találkozott már azzal a szituációval, amikor egy komplex csomópontban, bonyolult kereszteződésnél, ismeretlen útvonalon a megszokottnál nagyobb kihívást jelent a tájékozódás, a továbbhaladáshoz szükséges távolságok vagy az irányok azonosítása. Az LG Electronics (LG) által kifejlesztett kiterjesztettvalóság-technológia (AR) éppen erre kínál megoldást, mégpedig úgy, hogy az autóba épített kijelzőn egyértelmű, az irányokat mutató, könnyen értelmezhető utasításokat, illetve különböző vezetési forgatókönyveket jelenít meg 3D-s grafikák generálásával.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.