Üzleti előny a gazdasági válságban - az RSA útmutatása
Az EMC biztonsági részlegeként működő RSA "Gyors haladás: Az információbiztonság, mint stratégiai előny a nehéz gazdasági viszonyok között" című újabb jelentése került napvilágra. Ez ütemtervet kínál a vállalati biztonsági és információbiztonsági vezetők számára, amelynek alapján új hatékonyságjavító intézkedéseket hozhatnak az üzleti értékek feláldozása nélkül. A jelentésben a világ több fontos biztonsági vezetője vizsgálja, hogy milyen információbiztonsági kihívásokat jelent a jelen gazdasági válság, illetve konkrét stratégiákat ajánlanak arra, hogyan érhetünk el 2009-ben többet kevesebbel.
A nehéz gazdasági körülmények között nagy a csábítás, hogy a vállalatok visszafogják az üzleti innovációt. Ugyanakkor a bevétel-növekedésre és a működés átalakítására lehetőséget adó stratégiai kezdeményezések most fontosabbak, mint eddig bármikor. A biztonsággal a gyakorlatban foglalkozó szakemberek segíthetnek az üzleti vezetőknek abban, hogy biztonságosan kereshessék a legnagyobb hasznot hajtó üzleti lehetőségeket azáltal, hogy megértetik velük a kockázatokat és megtalálják a megfelelő kompromisszumokat. Ugyanakkor a biztonsági részlegeknek lehetőséget kell találniuk arra, hogy az utolsó fillérből is a lehető legtöbbet hozzák ki.
A jelentés öt ajánlást tartalmaz arra vonatkozóan, hogy az üzleti siker biztosításához hogyan érdemes kezelni a biztonsági programokat 2009-ben:
1. prioritási sor felállítása a kockázat/haszon alapján A biztonsági szakértők készüljenek fel nehéz döntések meghozatalára is a kockázatok alapján;
2. megfelelően összeválogatott dolgozók A nehéz időkben a biztonsági csapat minden tagjának a lehető legtöbbet kell nyújtania. Partnerként kell együttműködniük a cégtulajdonosokkal, alternatív megoldásokat kell kínálniuk és a problémákat a biztonsági szempontoknál tágabb szemszögből is meg kell beszélni. A jelentésben részletes tanácsok találhatók az emberi erőforrások (HR) kezelésére, a konzultánsok használatára és a csapat (decentralizációval történő) kiterjesztése;
3. megismételhető folyamatok létrehozása A legtöbb szervezetnél számos lehetőség van a folyamatok ésszerűsítésére és a méretből fakadó gazdaságosság elérésére. A jelentés ajánlja a biztonsági vezetők számára, hogy növeljék a hatékonyságot azzal, hogy a hagyományos műveleti mérőszámokat a biztonsági programokra is alkalmazzák. Érdemes a biztonságot a legfontosabb üzleti folyamatokba beépítve növelni a szervezeti hatékonyságot és csökkenteni a külön biztonsági költségeket;
4. optimális megoszlású költségstratégia A biztonság költségei gyakran megoszlanak a központi biztonsági szervezet és az információvagyonukat védeni akaró különféle osztályok, üzletágak között. Miközben az arány cégenként változik, a jelentés ajánlja, hogy alaposabban tekintsék át, hogyan illeszkednek a befektetések a célokhoz és az igényekhez;
5. okos automatizálás és kiszervezés A kézi folyamatokat automatizáló technológiák, és bizonyos biztonsági funkciók kiszervezése jelentősen növelheti a hatékonyságot, és költségmegtakarításokat eredményezhet. Fontos viszont, hogy a kiszervezést megfelelő gondossággal tervezzék meg és vigyék végig, mert csak így biztosítható a maximális haszon.
További információ: http://www.RSA.com/securityforinnovation/
Kapcsolódó cikkek
- EMC-VMware-Intel: átfogó megoldások feldolgozásifelhő-környezetekhez
- Bővíti biztonsági konzultációs szolgáltatásait az EMC
- Szoftverkorszerűsítes helyett tv-re költenek a kkv-k
- Asztali és noteszgépekre is kiterjesztett EMC Avemar
- Világszerte csökkennek az adatbiztonsági kiadások
- Egyre kifinomultabbak az internetes bűnözők
- Katasztrofális a "kiberbűnözés" a német hatóságok szerint
- A válság az internetes bűnözésre is nagy hatással lesz
- Retrospect 8.0: Új mentési és helyreállítási szoftver Mac-re
- Dollármilliárdokat forgatnak az informatikai feketegazdaságban
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.