Elérhetetlen a YouTube Kínában - ismét Tibet miatt?
A világ legnagyobb videomegosztóját már hétfő óta nem használhatja a világ legnépesebb online közössége. "Kínában jelenleg blokkolják a YouTube-ot. Ennek okát nem ismerjük, de mindent megteszünk azért, hogy a kínai felhasználók minél hamarabb újra hozzáférhessenek a portálhoz" - mondta Scott Rubin. A Google szóvivője arról nem nyilatkozott, tisztázták-e a kínai hatóságokkal, hogy hivatalos korlátozásról vagy technikai problémáról van szó.
A pekingi külügyminisztérium szóvivője leszögezte: Kína nem fél az internettől. "Sokakban az a téves benyomás keletkezett, hogy a kínai kormány tart a világhálótól. Valójában ennek éppen az ellenkezője igaz" - mondta Csin Kang (Qin Gang). Hozzátette: nem tud arról, hogy országában korlátozzák a YouTube-ot.
Korábban a YouTube és a Google hozzáférhetőségét is korlátozták rövidebb időszakokra Kínában. A hatóságok szüntelenül figyelik az ország 290 millió internetezőjének webhasználati szokásait, és amint az egypártrendszerre nézve veszélyesnek tartott kifejezéseket, mondatokat vagy egyéb tartalmakat - például videókat - találnak, "lezárják" a szóban forgó honlapot, portált, fórumot. A Riporterek Határok Nélkül (RSF) nemzetközi újságíró-szervezet egy márciusi jelentésében az "internet ellenségének" nevezte Kínát.
A YouTube-ot 2008 márciusában is elérhetetlenné tették, mert a portálon megjelentek felvételek a tibeti fővárosban március 14-én kitört zavargásokról. Az AFP francia hírügynökség jelentése szerint tibeti emigráns csoportok az utóbbi napokban újabb videókat töltöttek fel. Az egyik felvételen például az látható, hogy több száz kínai katona keresztül gázol egy tibeti kolostoron és többen gumibottal ütlegelnek egy férfit. A közrebocsátók szerint a felvétel Lhaszában készült tavaly, amikor a hatóságok leverték a felkelést, a video készítésének idejét, helyét és az operatőr kilétét azonban független forrás alapján nem sikerült azonosítani.
Kapcsolódó cikkek
- Kelendő cikk a WLAN-törő
- Peking megszüntetné a névtelen internetes hozzászólásokat
- Négyszázmillió felett az internetezők száma Kínában
- Kínában már 18 millió felett van a 3G-t használók száma
- Felhasználók millióit érintette a decemberi Google elleni támadás
- Jobs üzeni: Blu-ray helyett használd a YouTube-ot!
- Öt éve jelent meg az első YouTube videó
- Kínai célkeresztben az ENSZ és a Dalai Láma
- CivilJutub: videóportál civileknek
- Megváltozott a YouTube
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.