Megállapodást kötött a Pekingi Részvénytőzsde és az ITD Hungary
A Pekingi Részvénytőzsde információs csatornáin térítésmentesen jelentetheti meg Magyarország a magyar befektetési és együttműködési lehetőségeket, az erről szóló megállapodást a múlt héten írta alá Rétfalvi György, az ITD Hungary vezérigazgatója és Hsziung Jen (Xiong Yan), a Pekingi Részvénytőzsde (CBEX) elnöke.
A magyar befektetésösztönzési és kereskedelemfejlesztési ügynökség közleménye szerint a kínai fővárosban aláírt megállapodás lehetőséget nyújt az ITD Hungary számára, hogy a Pekingi Részvénytőzsde által kínált csatornákon az eddigieknél gyorsabban és szélesebb körben jelentesse meg a magyar befektetési lehetőségeket és a tőkeinjekcióra váró magyar magánvállalkozásokat. Az ITD Hungary a szolgáltatás ellentételezéseként vállalta, hogy 90 napig exkluzív jogot ad a Pekingi Részvénytőzsdének arra, hogy a magyar befektetési lehetőségeket ismertesse Kínában. Ez az előjog természetesen nem vonatkozik Kínán kívüli beruházókra.
A CBEX kulcsszerepet játszik a kínai privatizációs folyamatokban, valamint átfogó pénzügyi csomagokat is kínál ügyfeleinek. A Pekingi Részvénytőzsde egy, az egész országra kiterjedő piaci hálózatot épített ki, amelyek működtetésébe számos hazai és külföldi professzionális szervezetet is bevon.
A közlemény idézi Rétfalvi Györgyöt, az ITD Hungary vezérigazgatóját, aki szerint a megállapodás adta lehetőségeket kihasználva jelentősen megnövekedhet a kínai befektetések száma hazánkban.
Magyarországon eddig 600-800 millió dollár értékben fektettek be kínai társaságok az informatika, információs és kommunikációs technológia (ICT), elektronika, telekommunikáció és a kutatás-fejlesztés területén.
Rétfalvi György múlt heti pekingi látogatása során találkozott a kínai befektetési ügynökség (Chinese Investment Promotion Agency, CIPA) vezérigazgatójával is. A megbeszélésen pontosították az együttműködés lehetőségeit a világon elsőként Budapesten nyíló CIPA-iroda és az ITD Hungary között.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar-kínai high-tech fórum és üzletember-találkozó Budapesten
- Átfogó piackutatás a magyarországi infokommunikációs szállítói piacról
- A Hewlett-Packard nyerte az ITDH közbeszerzési pályázatát
- Befektetői oklevél a Nokiának és az IBM-nek
- Személycsere az ITDH élén
- ITDH: e-kereskedelmi tanácsadás
- Elhunyt az ITD Hungary vezérigazgatója
- 2003/2004: fény az alagút végén - állítja az IVSZ
- Új vezérigazgató az ITDH-nál
- Marketingtréning Budapesten
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.